sobota, 12 grudnia 2015

Nauki kosmiczne - Umiejętności The Sims 4


Umiejętność Nauk Kosmicznych pozwala Twojemu Simowi przejść przez własną przygodę dokonując wyborów w przestrzeni kosmicznej, skąd często wraca do domu z nagrodami, takimi jak kolekcjonerskie kosmiczne skały, kosmici i rzadkie rośliny. Nauki kosmiczne naturalnie łączą się z karierą Astronauty, gdzie codziennym zadaniem są misje kosmiczne. Biorąc pod uwagę koszty jakie trzeba zainwestować w przygody w kosmosie, podjęcie kariery astronauty, która nagradza za tę umiejętność jest mądrym wyjściem. Kariera astronauty pozwala również na otrzymanie jednego z dwój unikalnych rakiet kosmicznych za uzyskanie wysokiego poziomu kariery. Podczas wybierania się na kosmiczne misje i ulepszania rakiety Sim rozwija umiejętność nauk kosmicznych.
Etapy budowy rakiety Steampunkowe kosmolatadło (5 000 $).
Rakieta dla początkujących.
Pierwsze kroki w naukach kosmicznych
Pierwsza rakieta kosmiczna, którą może zdobyć Sim jest do nabycia w trybie kupowania w kategorii Zajęcia na zewnątrz, Steampunkowe kosmolatadło i kosztuje 5,000$. Zbudowanie jej kosztuje 1,000$, ale już przy jej budowie można zyskać kilka poziomów umiejętności nauki kosmiczne. Twój Sim może również poprosić innych Simów o pomoc przy budowie rakiety. Aby to zrobić, wystarczy rozpocząć budowę rakiety, a następnie kliknąć na innego Sima i wybrać opcję "Poproś , by Sim pomógł przy rakiecie". Zaproszenie innych Simów do współpracy może znacznie skrócić czas budowy. Budowanie rakiety jest bardziej opłacalne do rozwoju umiejętności niż czytanie książek tej umiejętności, ale zawsze można korzystać z książek, do czasu aż będziemy w stanie pozwolić sobie na inwestycję w rakietę.
Odbudowanie rakiety, jeśli się ją rozbije kosztuje 1 000 $.
Inne rakiety kosmiczne można zdobyć jedynie przez odblokowanie różnych gałęzi kariery astronauty.
Ta umiejętność nie służy do zarabiania simoleonów. Bardziej można powiedzieć, że jest to szansa na uzyskanie niektórych rzadkich przedmiotów kolekcjonerskich.

Co odblokowują kolejne poziomy Nauk Kosmicznych
Poziom 1 - Poziom startowy. Można zamontować w rakiecie stabilizatory lądowania (500$) - zmniejsza szansę na lądowania, które mogą zniszczyć rakietę.
Poziom 2 - Szybsza budowa i ulepszanie statku.
Poziom 3 - Można powiększyć zbiornik paliwa w rakiecie (700$) - pozwala to podróżować dalej, rozwija zdolność statku do odkrywania kosmosu.
Poziom 4 - Jeszcze szybsza budowa i ulepszanie statku.
Poziom 5 - Można ulepszyć dysze manewrowe (1 000 $) - szybsze podróżowanie, poprawia wynik Sima w sytuacjach, które wymagają szybkości, tj. ucieczka, wyścigi.
Poziom 6 - Powiększenie ładowni (1 300 $) - pomocne w misjach, które opierają się na konieczności posiadania wystarczającej ilości miejsca na przewóz czegoś. Dodatkowo pomaga to też przywieźć do domu większą ilość łupów.
Poziom 7 - Można zamontować system obronnych dział jonowych (1 750 $) - pomaga w sytuacjach zagrożenia, dając Ci opcję obrony.
Poziom 8 - Jeszcze szybsza budowa i ulepszanie statku.
Poziom 9 - Można zamontować w rakiecie komputer wspomagający lądowanie (2 500 $) - znacznie zmniejsza szanse rakiety na zniszczenie przy lądowaniu po nieudanej misji.
Poziom 10 - Osiągnięcie "To nie jest chirurgia mózgu". Także jeśli masz Witaj w Pracy możesz zamontować w rakiecie generator tunelu hiperprzestrzennego (1 000 $), dzięki któremu możesz odwiedzić Sixam.
Etapy budowy Rakiety "Apollo" (8 750 $).
Odblokowana na 10 poziomie kariery astronauty na ścieżce kosmicznego strażnika.
Sukces i porażka misji
Sim ma wiele okazji by ponownie spróbować tej samej misji i wykonać ją na różne sposoby. Oczywiście istnieje wiele różnych misji kosmicznych, więc nie będziecie się przy nich nudzić długi czas. Kiedy już wiesz jaki wybór skutkuje odesłaniem Sima do domu bez nagrody, możesz spróbować uniknąć tej opcji, przy ponownej próbie. Kiedy wiesz, że jest szansa na sukces, możesz spróbować jej ponownie - szczególnie kiedy już zamontujesz ulepszenia rakiety. Czytanie każdej misji będzie zwiększać szansę na Twój sukces, gdyż wiele z nich jest dość logicznych. Tekst tych misji bywa dosyć zabawny, więc warto go czytać. Niektóre misje nie dają żadnej nagrody, lecz nastrójnik. Każda misja udana czy nie, wpływa na rozwój umiejętności nauk kosmicznych.

Kosmiczne Skały i Kolekcja Kosmitów
Nauki kosmiczne nagradzają Twojego sima elementami dwóch kolekcji. Możecie przejrzeć Kolekcję Kosmicznych Skał tutaj, a Kolekcję Kosmitów Tutaj. Artykuły o nich można też odnaleźć w spisie treści po prawej stronie. Czasem można zdobyć elementy tych kolekcji bez wykonania niczego szczególnego na misji kosmicznej.

Etapy budowy Retro-rakiety (10 000 $).
Odblokowana na 10 poziomie kariery astronauty na ścieżce międzygwiezdnego przemytnika.


---------------------------------------------------
Artykuł powstał w oparciu o własne doświadczenia w TS4 UwP oraz artykuły Carls Sims 4Guide - Skills - Rocket Science i Simension.de Sims 4 FaehigkeitRaumfahrttechnik .
Pozdrawiam
N

1 komentarz:

  1. Super dodatkowa opcja z tego lotu w kosmos, na pewno przyciągnęła wielu chętnych do spróbowania tej gry :)

    OdpowiedzUsuń