wtorek, 8 grudnia 2015

Majsterkowanie - Umiejętności w The Sims 4


Umiejętność majsterkowania pozwala Simom naprawiać obiekty, ulepszać je i uczynić niektóre niezniszczalnymi, przy jednoczesnej poprawie ich funkcjonalności. W TS4 umiejętność majsterkowania posuwa się krok do przodu, w stosunku do poprzednich części gry, gdyż można na niej zarobić poprzez stolarstwo. Wraz z rozwijaniem zdolności majsterkowania, Sim będzie odblokowywał co raz więcej ulepszeń oraz będzie w stanie umeblować dom różnymi ręcznie wykonanymi przedmiotami. 10 poziom umiejętności majsterkowania jest niezbędny do wejścia do ukrytej lokacji Zapomniana Grota.

Pierwsze kroki
Aby rozpocząć naukę umiejętności majsterkowania, można czytać książkę umiejętności w bibliotece, lub zamówić jedną przez komputer. Większość Simów zaczyna naukę tej umiejętności przy próbie naprawienia czegoś co popsuło się w gospodarstwie domowym. Można też zacząć od obróbki drewna. Stół stolarski kosztuje 1 800 $. Zaczynając w ten sposób można dość szybko rozwinąć umiejętność i dokonać zwrotu inwestycji.

Części ulepszeń - typowe, do armatury, kuchenne i do elektroniki
Aby ulepszyć obiekty, Sim musi mieć części. Istnieje kilka sposobów na ich zdobycie. Pierwszym z nich jest przegrzebanie stosu śmieci, który pozostał po naprawie obiektu, w poszukiwaniu części. Drugim sposobem jest zamówienie części do ulepszeń przez komputer. Ostatecznie można też rozebrać jakieś urządzenie elektroniczne na części. Części do ulepszeń elektroniki kosztują 120$, kuchenne 90$, do armatury 30$, a typowe 10$. Obiekty armatury (prysznic, toaleta, umywalka) nie mogą być bezpośrednio rozebrane na części, ale komputery, telewizory i wieże stereo mogą, kiedy już Sim osiągnie pewien poziom umiejętności. Można też znaleźć części podczas podróży kosmicznych, rozkopywania kopczyków, łowienia ryb. Ulepszenie wszystkich przedmiotów w domu często nie kosztuje więcej niż 500$, licząc w to przykładowo większe ulepszenia komputera. Istnieje jednak sposób, aby i ten koszt pomniejszyć.

Po osiągnięciu 10 poziomu majsterkowania, zawsze można uzyskać rzadkie części przez ich odzyskiwanie. W ten sposób można oszczędzić simoleony przez kupowanie magnetofonu "Jazgot" za 150$ i odzyskiwać z niego części. To tylko o 30$ więcej niż 1 część ulepszeń do elektroniki, a czasem można zyskać do 3 części z odzyskania części. Żaden inny przedmiot nie jest tak opłacalny do odzyskiwania części.

Lista ulepszeń w majsterkowaniu
Tutaj lista tego co jest podstawowo odblokowane przez rozwój umiejętności majsterkowania, z tym co można ulepszyć i innymi dodatkami, które oferuje umiejętność.
Lista prac w drewnie jest jeszcze niżej.


P
Ulepszenia i możliwości
1
Naprawianie przedmiotów i odzyskiwanie części z pozostałości po naprawach.
2
Rozmawianie o majsterkowaniu. Kupowanie części do ulepszeń przez komputer. Dodanie ulepszonej spłuczki do toalet, mocne krany do zlewów i wanien oraz regulator przepływu wody do prysznica - Wszystkie te ulepszenia sprawiają, że ulepszone przedmioty stają się mniej podatne na popsucie.
3
Znajdowanie rzadkich części przy odzyskiwaniu.
4
Samoczynne czyszczenie i czysta powłoka do każdej armatury. Bidet do toalety, automatyczny dozownik mydła do zlewów, czysta powłoka do wanien i pulsujące strumienie masujące do pryszniców.  - Bidet eliminuje utratę potrzeby higieny od używania toalety, a ulepszenia zlewów i prysznica zwiększają tempo zaspokajania potrzeby higieny.  Z ulepszeniem bidetu i dozownika mydła Sim dostanie pozytywny nastrójnik za używanie ulepszonych przedmiotów. Ulepszenie kominka: osłona kominka i zapalanie automatyczne - zmniejsza lub eliminuje ryzyko pożarów
5
Przechwalanie się majsterkowaniem, mniejsze prawdopodobieństwo porażenia prądem podczas pracy z elektroniką. Lakierowana powłoka do kuchenki i powłoka wewnętrzna do mikrofalówki, które zmniejszają potrzebę ich czyszczenia. Wzmocnione drzwiczki do lodówki, zmniejszające prawdopodobieństwo jej zepsucia. Dodanie niepalącego się garnka do zaparzacza herbaty eliminuje potrzebę czyszczenia. Te zabezpieczające przed brudzeniem się przedmiotów są bezsensowne z samoczynnym czyszczeniem na 7 poziomie.
6
Zyskanie rzadkich części elektronicznych z odzyskiwania.
7
Dwa razy szybsze montowanie ulepszeń armatury. Samoczynne czyszczenie - wszystkie przedmioty kuchenne. Dodanie zaparzaczki do ekspresów do kawy i zaparzacza herbaty. poprawiając ich jakość. Czujnik temperatury, dodany do kuchenki poprawia jakość żywności, podobnie jak odświeżacz produktów na lodówce i ulepszacz smaku na mikrofali. lodówki mogą stać się niezniszczalne dzięki ulepszeniu Lodówka ze stali.
8
Lepsze części do radia i telewizorów, mocne panele do mat do gry, wzmocnienie podpór do teleskopu, wzmocnienie mechanizmu wewnętrznego mikroskopu,  dodanie stalowej wirówki do analizatora chemicznego [WwP], Kość ECC RAM do komputera. Wszystkie te ulepszenia zmniejszają prawdopodobieństwo popsucia się obiektów.
9
Maskowanie IP (łatwiejsze hakowanie) i Lepsza karta graficzna do komputera (więcej zabawy). Okablowanie z firaksium na telewizory i stereo uczynią je niezniszczalnymi. Superodbiór może być dodany do stereo, telewizorów, co większa ilość odbieranych stacji radiowych i kanałów.  Doskonalenie mechanizmu wewnętrznego mikroskopu uczyni go niezniszczalnym. Poprawa jakości soczewek mikroskopu i ulepszenie okularu teleskopu zwiększą tempo znajdywania obiektów przez Simów. Jeśli ma się zamontowane wzmocnienie podpór obserwatorium, można hartować zbrojone podpory teleskopu, co czyni go niezniszczalnym. Silnik eMocji do mat do gry zwiększy zysk umiejętności gry.
10
Rzadkie części będą zawsze znajdowane przy odzyskiwaniu. Ulepszenia kuchenne są montowane dwa razy szybciej i można teraz mentorować innym Simom w majsterkowaniu. Odblokowanie osiągnięcia "Lepsze nie będzie".

ZARABIANIE SIMOLEONÓW PRZEZ MAJSTERKOWANIE: STOLARSTWO

Stolarstwo
Stolarstwo umożliwia Simom tworzenie różnych obiektów, z których każdy kosztuje trochę simoleonów (mówiąc o materiałach). Jednakże ma się gwarancję zwrotu kosztów, jeśli jakość obiektu jest w porządku. Jeśli jakość jest dobra, można podwoić koszty. Jeśli jest doskonała, za przedmiot można dostać 4 razy więcej pieniędzy!. Małe obiekty trafiają do wyposażenia Sima, a większe do wyposażenia rodziny.

Jakość przedmiotów i zyskanie nastroju skupienia
Jak już wspomniano wyżej, jakość przedmiotów wpływa na ich wartość. Tym samym zwiększa komfort lub wyniki w zakresie środowiska, jeśli chcesz samemu korzystać z wyrzeźbionych obiektów. W ten sam sposób złe krzesło może być niewygodne. Skupiony nastrój Sima przy stolarstwie pozwoli wytwarzać mu lepsze przedmioty. Aby uzyskać skupienie Sim może przeglądać Simsopedię na komputerze (sieć), oglądając powodujące skupienie obrazy lub wieszając takie z włączoną aurą w swojej pracowni. Na 10 poziomie majsterkowania w nastroju bardzo skupionym, większość tworzonych przedmiotów będzie jakości doskonałej.

Emocjonalne Rzeźby
Można stworzyć cztery odmiany emocjonalnych rzeźb. Simowie mogą je tworzyć będąc w odpowiednich emocjach: flirciarski, rozgniewany, smutny lub rozbawiony. Zrobienie każdej takiej rzeźby kosztuje 7$. Ustnieje kilka różnych rzeźb dla każdej emocji. Simowie posiadający cechę "Ekspresjonista", nagrodę za wypełnienie aspiracji malarza, mogą produkować rzeźby emocjonalne w każdej chwili, niezaleźnie od swojego nastroju. Emocjonalne rzeźby doskonałej jakości warte są do 30$ i mogą wytwarzać aurę emocjonalną.

STOLARSTWO - ODBLOKOWANIE RZEŹB I MEBLI

P
Odblokowane do tworzenia przedmioty
1
Blok do noży (5$), Rzeźba konia (10).
2
Stołek barowy (15$), Donica ogrodowa (15), Rozsadnik ogrodowy (17$), rzeźby emocjonalne: flirciarskie, gniewne, zabawne i smutne (7$).
3
Rzeźby królika, smoka, słonia (po 10$), lustro (87$).
4
Stolik (52$), Półka ścienna (87$).
5
Duża rzeźba drwala (15$), Duża rzeźba niedźwiedzia (15$), Ozdoba ścienna (125$).
6
Krzesło do jadalni (45$), Stół do jadalni (157$).
7
Rzeźba maskotki obozowej [UwP] (45$),  schemat może być poznany w Granitowych Kaskadach przez kliknięcie na rzeźbę.
8
Skrzypce (212$), dziecięce skrzypce (45$), gitara (300$). Trzeba mieć 8 poziom umiejętności gry na instrumencie, żeby zobaczyć opcję jego stworzenia.
9
Wanna (377$).
10
Toaleta (55$).

Rzeźbienie w dyni
Akcesoria Upiorności wprowadzają do gry nowe zajęcia związane oczywiście z Halloween. Simowie mogą rzeźbić w dyniach. Nie jest to jednak nowa umiejętność, a jedynie ciekawe zajęcie twórcze, którego wykonywanie wpasowuje się pod umiejętność majsterkowania. W trybie kupowania można zakupić Warsztat rzeźbienia w dyni, na którym mogą rzeźbić różne kształty dyń, przy okazji rozwijając umiejętność majsterkowania. Kształty wycinanych dyń zależą również od poziomu majsterkowania Sima. Każdy rodzaj dyni, może być wykonany w 4 dostępnych kolorach. Produkcja każdej dyni kosztuje 25$. Wyrzeźbioną dynię można zdjąć z warsztatu i ustawić gdzieś na parceli jako dekorację oraz zapalić w niej świecę. Jak wiadomo dynie psują się z czasem. Jednak po osiągnięciu 5 poziomu majsterkowania, Simowie mogą utrwalić wyrzeźbione dynie za 50$, sprawiając tym samym, że te się nie popsują.

Poniżej lista jakie rodzaje dyń Simowie mogą wycinać na odpowiednich poziomach majsterkowania:
1. Klasyczna, Kot.
2. Duch, Uśmiechnięta, Zezowata
3. Przestraszona, Sowa,
4. Wymiotująca
5. Złośliwa.

Możesz również zobaczyć Grafiki przedstawiające Wszystkie Dynie jakie mogą wyrzeźbić Simowie.

-------------------------------------
Artykuł powstał w oparciu o własne doświadczenia w TS4 WwP, artykuły Carls Sims 4 Guide- Skills Handiness i Simension.de Sims 4 Faehigkeit Geschicklichkeit .
Screeny rzeźb i dyń wykonała RoseandBella.
Pozdrawiam
N

1 komentarz:

  1. Super artykuł! Właśnie miałem mały problem z tym jak zdobyć wyższy poziom majsterkowania. Teraz już wiem jak się za to zabrać :)

    OdpowiedzUsuń