czwartek, 10 grudnia 2015

Gra na pianinie - Umiejętności w TS4

Umiejętność gry na pianinie jest oczywistym akompaniamentem do kariery Artysty scenicznego na ścieżce muzyka. Ta umiejętność może i nie jest sposobem na zarabianie wielkich pieniędzy, ale zawsze zwiększa liczbę utworów, które mogą zagrać nasi Simowie.

Idealny nastrój: Zainspirowany
Pianiści szybciej zdobywają doświadczenie w grze oraz wykonują utwory lepiej, gdy są zainspirowani. Najłatwiejszym sposobem na szybką inspirację jest pomyśleć pod prysznicem, ale i sama umiejętność gry na pianinie oferuje Simom metody inspiracji. Na drugim poziomie umiejętności gry na pianinie można pogłębiać wiedzę o pianinie na komputerze, aby uzyskać inspirujący nastrójnik +4 na 4h, a od 3 poziomu można pianinie brzdąkać dla inspiracji dający nastrójnik +1, ale trwający 8h. Jeśli połączy się to z nastrójnikami szczęścia i przedmiotami z inspirującą aurą emocjonalną, bardzo łatwo można zyskać bardzo zainspirowany nastrój i rozwijać umiejętność o wiele szybciej.

Co odblokowują kolejne poziomy gry na pianinie
Przy nauce gry na pianinie odblokowuje się wiele gatunków muzyki, a każdy z nich posiada 4-5 nowych utworów do gry.

Poziom 1 - poziom startowy.
Poziom 2 - interakcja zachwycania się sonatami na pianino, pogłębianie wiedzy na temat gry na pianinie poprzez komputer.
Poziom 3 - utwory tradycyjne, brzdękanie dla inspiracji.
Poziom 4 - utwory bluesowe, granie koncertów.
Poziom 5 - utwory romantyczne, możliwość słuchania i uczenia się od innych pianistów, z bardziej rozwiniętymi umiejętnościami.
Poziom 6 - utwory post-bop , serenady.
Poziom 7 - utwory latynoskie, interakcja obiecania dedykowania utworów innym Simom (interakcje romantyczne).
Poziom 8 - utwory ragtime, pisanie i tytułowanie utworów, rozkręcanie publiki.
Poziom 9 - utwory klasyczne, licencjonowanie napisanych utworów przy użyciu skrzynki na listy.
Poziom 10 - utwory awangardowe, mentorowanie gry na pianinie innym Simom. Odblokowanie osiągnięcia "Złote klawisze".Granie dla napiwków: Koncert
Od 4 poziomu umiejętności gry na pianinie, Sim będzie mógł dostawać napiwki, za granie na pianinie, tak długo jak będzie miał jakąś publikę. Można kupić pianino i umieścić je gdzieś w parku. Napiwki wynoszą dwukrotność poziomu umiejętności grającego, więc na 10 poziomie gry na pianinie dostaje się napiwki po 20 simoleonów. Fortepian na parceli publicznej można znaleźć w Wierzbowej Zatoczce w Klubie nocnym Niebieski Aksamit, ale parki odwiedza więcej Simów.

Romans i Pianino
Pianino oferuje dwie romantyczne interakcje dla Simów posiadających tę umiejętność. Serenada daje pianiście nastrójnik pewny siebie +2 na 4h, podczas gdy osobie dla której jest wykonywana daje nastrójnik flirciarski +2 na 8h. Ta interakcja może wprawić cel podrywu w odpowiedni nastrój, aby zwiększyć szansę na sukces romantycznych interakcji.
Pianino daje również możliwość obiecania innemu Simowi zadedykować utwór, co skutkuje nastrójnikiem flirciarski +2 na 4h u Sima, któremu obieca się dedykację. Łącząc obie te interakcje możesz mieć świetną randkę. Simowie, którzy są w nastroju do flirtów, mogą też brzdąkać na pianinie i grać romantyczne kawałki.


Licencjonowanie Utworów
Na 8 poziomie gry na pianinie, Simowie mogą zacząć pisać własne utwory. Pisanie piosenek zajmuje dużo czasu, ale pozwala licencjonować utwór za pomocą skrzynki pocztowej. Możesz licencjonować tylko jeden utwór na każdy instrument raz na tydzień. Licencjonowanie piosenek opłaca się, bo daje to codzienne zysku z napisanych utworów i całkiem niezłe uzupełnienie dochodów muzyków.

Mentorowanie innym Simom
Na 10 poziomie umiejętności gry na pianinie można mentorować innym Simom w nauce gry na tym instrumencie. To pomaga uczącym się Simom rozwijać umiejętność znacznie szybciej niż zwykle i jest częścią aspiracji Geniusz Muzyczny.


------------------------------------------
Artykuł powstał w oparciu o własne doświadczenia w TS4 oraz artykuł Carls Sims 4 Guide - Skills Piano.
Screeny do artykułu wykonała RoseandBella.
Pozdrawiam
N

3 komentarze:

 1. Super wszystko złożone i fajnie, że napisałaś to też z własnego doświadczenia a nie na zasadzie 'kopiuj&wklej'. Fajnie się czyta i dobrze poukładane :)
  pozdrawiam
  http://desimetto.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za bardzo nie ma jeszcze skąd brać kopiuj/wklej =p Za to na kilku stronach można już znaleźć kilka rzeczy skopiowanych stąd. Uważam, że nie ma sensu się powtarzać, ale możliwe że coś kiedyś przekopiuję, ale dam znać skąd i co ;) Dziękuję za komentarz ^^
   Pozdrawiam
   N

   Usuń
 2. Klikając na instrument nie mam napisz utwór, gdzie to jest?

  OdpowiedzUsuń