poniedziałek, 7 grudnia 2015

Wyzwanie Kolejnego Sim Top Modela TS4 - Sims Next Top Model Challenge

Wyzwanie opracował NoraLoveee z ModTheSims.

Wymagany dodatek Witaj w Pracy, ze względu na możliwość prowadzenia sklepów i umiejętność fotografowania.Twoje modelki będą konkurować ze sobą, aby zobaczyć kto ma być Kolejną Sims Top Modelką (lub Modelem).

Zaczynamy
Musisz zacząć od stworzenia 3 mężczyzn i 3 kobiet, będących modelami / modelkami. Można pobrać ich z galerii lub stworzyć samemu. To zależy od Ciebie.
Trzeba także zrobić gospodynię, która będzie przygotowywać posiłki i inne zadania, podobne do tego oraz  fotografa.
Poleca się pobrać fotografa z galerii, kiedy już jest się w grze, dzięki czemu będzie można zyskać Sima z osiągniętym ostatnim poziomem fotografii.

Można używać kodów na pieniądze do woli. Potrzebujesz domu z siłownią i studiem fotograficznym i do rozbudowy każdej innej umiejętności, którą zechcesz.
Trzeba także kupić sklep, gdzie należy zbudować  "wybieg". Prawdopodobnie można znaleźć jakiś w galerii (szukaj pod hasłem "runway").

Zasady:
 • Zakaz sterowania modelami, poza wypadkami, kiedy jest to dozwolony dzień, lub jest to pilne.
 • Można sterować gospodynią i fotografem przez cały czas.
 • Romanse są dozwolone.
 • Nikt nie może opuścić parceli, chyba że są to dni kiedy można nimi sterować lub idą do sklepu.


Umiejscowienie zdjęć:
Całkowicie zależy od Ciebie. Autor uważa, że najłatwiej to zrobić poprzez umieszczenie wszystkich zdjęć obok siebie na pustej ścianie, przeciągają i upuszczając je w kolejności od najlepszego do najgorszego.

Wprowadzenie do wyzwania:
W każdym wyzwaniu sprzedajesz coś w swoim sklepie. Więc jęli  sprzedajesz ubrania, ktokolwiek sprzeda je pierwszy, będzie na pierwszym miejscu, itd. **To może być BARDZO powolny proces, więc poleca się ściągnąć mod na darmowe handlowe punkty bonusowe i wykupić wszystkie bonusy handlowe sklepu. http://modthesims.info/d/552771 [dop.N: Moim zdaniem lepiej użyć kodów]

Eliminacja modelów i modelek:
Należy zebrać wszystkie zdjęcia modeli razem i zmierzyć ich wyniki. Więc jeśli zajmą szóste miejsce na sesji zdjęciowej, ale pierwsze w wyzwaniu, dostaną 7 punktów. Ktokolwiek zbierze NAJWIĘKSZĄ liczbę punktów zostaje wyeliminowany.

Wyzwania:
Co Tydzień Twoi modele i modelki będą uczestniczyć w wyzwaniach i sesjach zdjęciowych.
Podczas sesji zdjęciowych modele zajmują się zabawami związanymi z rozwijaniem umiejętności. Jeśli mają 3 poziom sprawności fizycznej, mają robione 3 różne zdjęcia, z których możesz wybrać najlepsze. 3 różne zdjęcia oznaczają 3 różne pozy.
Umiejętności na których mogą się skupiać to sprawność fizyczna, charyzma i wewnętrzna harmonia (jeśli masz Dzień w SPA). Każdy model, czy modelka, powinien się skupić tylko na jednej umiejętności. Ilość póz jakie mają nie jest kombinacją tych umiejętności, ale najwyższym poziomem umiejętności.

Dzień Pierwszy: Dzień wolny! Wszyscy modele spędzają dzień na poznaniu siebie nawzajem lub robieniu tego co chcą.
Dzień Drugi: Dzień rozwijania umiejętności. Możesz kontrolować każdego modela po jednym razie, aby zajęli się rozwojem umiejętności.
Dzień Trzeci: Pierwsza sesja zdjęciowa! Tematem jest :"Zrobić Plusk", i będzie prezentować stroje kąpielowe.
Dzień Czwarty: Kolejny dzień na rozwój umiejętności.
Dzień Piąty: Pierwsze Wyzwanie! To będzie pokaz mody w Twoim sklepie. Musisz stworzyć strój dla każdego z modeli i każdy z tych stroi zostanie wyświetlony na manekinach po pokazie mody. Po tym jak przejdą się po wybiegu, można otworzyć sklep. Czyjekolwiek ubranie sprzeda się pierwsze, otrzyma pierwsze miejsce, itd. Poleca się zakup reklamy przed otwarciem sklepu. Tematem jest "Rodzina królewska".
Dzień Szósty: Dzień Twojego Sterowania: Możesz kontrolować Simów wedle własnego uznania (jeśli chcesz, bo jeśli nie chcesz, możesz po prostu zrobić z tego dnia kolejny dzień wolny). Stwórz dramat, napędź romans, to Twoja decyzja.
Dzień Siódmy: Dzień Eliminacji. Podlicz punkty z wyzwań i sesji zdjęciowych. Ten kto zajmie ostatnie miejsce musi odejść. Możesz wyprowadzić tę osobę lub zabić. To zależy od Ciebie.
                                                   
Każdy tydzień będzie przebiegał według tego samego wzoru, ale wyzwania i sesje zdjęciowe, będą się zmieniać.

Sesje Zdjęciowe:
Tydzień drugi: Dusza Towarzystwa
Tydzień trzeci: Grecki Bóg / Bogini
Tydzień czwarty: Poczuj Retro
Tydzień piąty: Kto Nosi To Lepiej? (wybierz strój, który założą wszyscy. Postaraj się, żeby męskie i żeńskie wersje były podobne!)

Wyzwania:
Tydzień drugi: "Wylosuj mnie": Wybierz losowo strój każdego modela. Będą mieć pokaz mody nosząc je na sobie. Następnie je sprzedasz.
Tydzień trzeci: Wyzwanie Partnerskiego Ujęcia: Przypisz każdemu partnera do robienia z nim zdjęć. Możesz wybrać temat. Sprzedaj swoje zdjęcia w sklepie.
Tydzień czwarty: Wyzwanie Selfie! Modele robią sobie zdjęcia z ręki. Wystaw zdjęcia na sprzedaż w sklepie.
Tydzień piąty: Wyzwanie Dzikie i Wolne: Ubierz Simów w najbardziej szalone stroje jakie możesz wymyśleć i zrób im duże zdjęcia w studiu fotograficznym. Na tym etapie powinieneś mieć tylko dwoje modeli. Model / modelka, którego/której zdjęcie sprzeda się pierwsze, wygrywa wyzwanie.

Wyzwanie kończy się w chwili, gdy masz jednego Top Modela lub jedną Top Modelkę!
------------------------------------------------------
Pozdrawiam
N

15 komentarzy:

 1. muszą być mężczyźni?....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogą być kobiety. W zadaniu wskazane jest stworzyć 3 kobiety i 3 mężczyzn, ale przecież możesz zrobić same kobiety jeśli wolisz. A w tłumaczeniu mogłam czasem pisać w sposób wskazujący jakby odnosiło się to wyłącznie do mężczyzn, ponieważ w angielskim nie odmienia się słowa Model w stosunku do płci.

   Usuń
 2. ja i tak kontroluje te modelki \(^^)/

  OdpowiedzUsuń
 3. Może na następy będzie "Hotel Challenge"?

  OdpowiedzUsuń
 4. Może na następy będzie "Hotel Challenge"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tłumaczenie powinno pojawić się jakoś na dniach ;)

   Usuń
 5. Czy wyzwanie top model jest fajne?

  OdpowiedzUsuń
 6. Skąd mam wziążć tło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustawiasz je na aparacie tym dużym

   Usuń
 7. super pomysł :)! Jestem w trakcie tego wyzwania ;)!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiem, że to głupie pytanie, ale czy można mieć dzieci? W sensie model z modelką.
  Proszę o szybką odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń