środa, 10 stycznia 2018

Wyzwanie Uciekającego Nastolatka TS4 – Runaway Teen Challenge TS4


Wyzwanie zostało stworzone przez StardustX i przystosowane do TS4 przez Rainydayz179.
Zasady zaczerpnięte z oryginalnych reguł stworzonych przez StardustX:

Nie można wybudować żadnego schronienia, dopóki nie zdobędzie się na to simoleonów.
Nie można korzystać z żadnej elektroniki, urządzeń ani telefonów komórkowych (ustaw tryb cichy na telefonie Sima), do czasu aż Sim nie będzie mieć domu (przynajmniej 1 kuchnia, 1 łazienka i 1 sypialnia).
Nie można podjąć pracy na pół etatu. Będąc młodym dorosłym nie można podjąć pracy na pełen etat do czasu aż Sim nie ma domu przynajmniej 1 kuchnia, 1 łazienka i 1 sypialnia).
Sim nie może gotować/ prać prysznica / itp. na parcelach innych Simów lub wchodzić w interakcje z dorosłymi Simami do czasu aż nie stanie się sam młodym dorosłym. Jest uciekinierem, a oni mogliby go zgłosić. Jeśli wskaźnik potrzeb socjalnych osiągnie niski poziom Sim może wchodzić w interakcje z innymi dziećmi lub nastolatkami.
Można wziąć prysznic i korzystać z łazienko w każdym publicznym miejscu, takim jak na przykład siłownia.
Sim może łowić ryby, zbierać plony i wykopywać wszystko co chcesz i sprzedawać to.
Sim nie może chodzić do szkoły. Musisz anulować wyjście do szkoły każdego dnia. To nie wpłynie na cechy Sima.
Każdego dnia podróży Sima odejmujesz 10 simoleonów z funduszy Twojego Sima używając kodu.


Celem jest przetrwanie. Nie ma „punktów”. Po prostu próbujesz przetrwać, zacząć nowe życie dla siebie. Powinieneś dążyć do posiadania wysoko płatnej pracy, dzieci i dużego domu. Najważniejszą rzeczą jaką robisz jest zdobywanie pieniędzy w stary dobry sposób przez łowienie ryb, ogrodnictwo i kolekcjonowanie.

REKLAMA

Dodatkowe uwagi:
Zaktualizowano: Gra umożliwia teraz posiadanie gospodarstwa domowego tylko z nastolatkiem zaczynając od patcha z dnia 03.23.17.
Od czasu kiedy autorka przystosowywała to wyzwanie do TS4, widziała tylko kilka osób, które rzeczywiście stworzyły obszar 10x10 na swoich parcelach. Nie wini ich za to. Po prostu starała się znaleźć sposób na trzymanie się jak najbliżej zasad wyzwania TS3, gdzie dozwolone było stworzenie obszaru 10x10 na parceli. Więc należy zapomnieć o rozmiarach parceli. Umieszczenie na parceli masy przedmiotów żeby zawęzić jej obszar użytkowy sprawia, że rachunki za nią są wysokie.
Jeśli zdecyduje się na to aby nastolatek wyglądał na zaniedbanego (co jest jakkolwiek trudne w TS4 bez CC), powinno się „kupić” mu lepsze do tego ubrania  trybie CAS, kiedy tylko zarobi trochę pieniędzy. Wygląd włóczęgi przyciąga zbyt wiele uwagi.

Strzałki kierunkowe i doniczka (grafika z oryginalnego wyzwania)

Jeśli nie chce się używać kodów każdego dnia aby odjąć 10$, co jest irytujące, można kupować strzałki kierunkowe dostarczone z podstawową grą. Można umieścić jedną wolną ścianę na parceli mieszkalnej przeznaczoną dla tych strzałek. Jeśli z jakiegoś powodu nie chce się stawiać wolnej ściany, można zdecydować się na zakup doniczki każdego dnia. *nowe*
Nie chodzenie do szkoły jest o wiele łatwiejsze, jeśli zapełni się kolejkę akcji Sima przed 8 rano. Następnie można po prostu anulować akcję „idź do szkoły”. Jeśli Sim pójdzie do szkoły, należy sprowadzić go do domu. Niektórzy gracze posyłają swoich Simów do szkoły uważają, że takie zachowanie powinno przyciągnąć mniej uwagi. To zależy od gracza, ale zaleca się trzymanie się zasad tak bardzo jak to możliwe.
Nadal nie ma w grze dostępnych śpiworów, więc jeśli nie chce się aby Sim sypiał na ławce (co jest zalecane), można kupić namiot jeśli posiada się pakiet rozgrywki Wycieczka w Plener lub krzaki z dodatku Spotkajmy się, zanim obniży się swoje fundusze do 0$. Zdaniem autorki wyzwania uciekinier mający pieniądze na łóżko wydaje się nierealny. Aby pozbyć się funduszy kliknij Ctrl + Shift + C , wpisz testingcheats true , a następnie money 0 .
Nastolatek może przenosić się z parceli na parcelę lub z mieszkania do mieszkania jeśli się chce Prawdopodobnie w taki sposób trudniej byłoby go znaleźć.
Wyciszenie telefonu w TS4 nie ma sensu. Nie działa bez modów, więc należy ignorować wszystkie wiadomości i zaproszenia, które pojawiają się każdego dnia. Nie można akceptować żadnych zaproszeń, chyba że pochodzą one od innego nastolatka lub dziecka.
Na samym początku wyzwania, jeśli nie zatrzymuje się wszystkich gotowych w grze Simów, sugerowane jest tworzenie lub pobieranie z galerii rodzin z wieloma dziećmi i nastolatkami, alby główny bohater wyzwania miał kogoś do towarzystwa. Kluby mogą okazać się tu przydatne, co jest szerzej opisane w regule dotyczącej dodatku Spotkajmy się.
Ucieczka w Plener: Uciekinier może spędzić wakacje w Granitowych Kaskadach, ale może obozować tylko w namiocie, a nie w domkach.
Dzień w Spa: Można dodać spa do swojej gry i wykorzystać je jako dodatkowe miejsce do tego aby wziąć prysznic i zaspokojenia potrzeb Sima.
Zjedzmy na Mieście: Można dodać restaurację do swojej gry, a uciekający Sim może tam jeść, jeśli ma na to pieniądze i pomoże mu to zaspokoić potrzeby. Przebywanie w takich miejscach może przyciągnąć uwagę, więc byłoby lepiej gdyby zaprosił tam innego nastolatka lub dziecko na obiad.
Wampiry: Nastolatek może być wampirem, ponieważ nie ma to wpływu na zmianę grupy wiekowej na etapie nastolatka, ale autorka wyzwania nie ma pojęcia jak można w tym wypadku zarabiać pieniądze bez spalenia się na popiół przez słońce. Możliwe jeśli uciekinier zamieszka w mieszkaniu i będzie tylko nocą zbierał rzeczy na sprzedaż?
Witaj w Pracy: Uciekinier może być kosmitą.
Witaj w Pracy: Nastolatek może odwiedzać sklepy detaliczne i planetę Sixam. Należy jednak pamiętać, że będzie na siebie ściągał mniej uwagi, jeśli będzie odwiedzał sklepy z innymi nastolatkami lub dziećmi. Autorka wyzwania spotkała się również z graczami, którzy wspominali o tworzeniu bądź pobieraniu z galerii parceli z detalicznymi sklepami i użyciu ich do kupowania wszystkich artykułów gospodarstwa domowego, aby było to bardziej realistyczne.
Spotkajmy się: Nastolatek może być w klubie, ale tylko jeśli jest to klub tylko dla dzieci i nastolatków Jest to łatwy sposób na spotykanie się z innymi nieletnimi, a także na zaspokajanie potrzeb społecznych. Żadnego zaczynania spotkań w domu, Sim musi podróżować na spotkania.
Miejskie Życie: Nastolatek może zaczynać od mieszkania.  Aby uzyskać większy poziom trudności zaleca się wybranie mieszkania z cechą „Do remontu”. Gorąco sugerowane jest nie wybierać mieszkania z cechą „Gremliny” do czasu, aż nastolatek będzie miał wystarczająco rozwiniętą umiejętność majsterkowania, aby naprawiać elektronikę.
Miejskie Życie: Należy zastąpić zasadę namiotu lub krzewu imprezowego dmuchanym materacem lub tanim łóżkiem, jeśli zdecyduje się na rozpoczęcie wyzwania w mieszkaniu.
Miejskie Życie: Uciekający nastolatek może odwiedzać festiwale. Najlepiej jeśli wybierze się na takie wydarzenie z innym dzieckiem lub nastolatkiem, aby wtopić się w otoczenie.
Miejskie Życie: Można zbierać pocztówki i inne przedmioty na sprzedaż, ale nie można już używać przenośnego stoiska do sprzedaży zdobytych przedmiotów do czasu osiągniecia wieku młody dorosły.
Miejskie Życie: Można swobodnie zamawiać jedzenie na wynos Każdy nastolatek to robi. Jeśli dorośli rozmawiają podczas jedzenia, to w porządku jeśli uciekinier im odpowie, ale musi odejść po zakończeniu posiłku. Wyglądałoby to bardzo podejrzanie, gdyby nastolatek nadle wstał od stołu i uciekł kiedy ktoś rozpocznie konwersację. W doświadczeniu autorki wyzwania i wielu innych osób jest to prawie niemożliwe, aby Sim jadł w parku lub mieście bez jakiegokolwiek dorosłego w pobliżu, który nawiąże rozmowę. Anulowanie tej interakcji jest bardzo denerwujące.
Miejskie Życie: Uciekinier może odwiedzać bar karaoke TYLKO z innymi nastolatkami lub dziećmi. Jest to świetne miejsce na spotkania klubowe.
Być Rodzicem: Omijanie szkoły sprawi, że nastolatek zyska cechę „nieodpowiedzialny”. Dzięki TiggerLover, która poinformowała autorkę wyzwania o takiej możliwości, wiadomo że można z tym walczyć poprzez użycie szkolnych projektów zakupionych w trybie kupowania, wynoszenie śmieci, mycie zębów, karmienie zwierząt domowych, sprzątanie kuwet oraz tresurę psów. Wykonując te czynności udało jej się uzyskać cechę „odpowiedzialny”, kiedy na kilka dni przed zmianą grupy wiekowej nastolatka miała pełny czerwony pasek tej cechy. Można to osiągnąć przy odrobinie pracy. Szczególnie polecane jest przynajmniej uniemożliwić uciekinierowi zyskanie cechy nieodpowiedzialny. Zwłaszcza jeśli chce się aby uciekinier miał pracę, kiedy dorośnie. *nowe*
Psy i Koty: Tak jak w TS3 można kupić zwierzaka lub zaprzyjaźnić się z bezpańskim. Należy upewnić się, że można pozwolić sobie na kupno wszystkich przedmiotów, których zwierzę będzie od razu potrzebowało! Zwierzaków można użyć do wyszukiwania przedmiotów kolekcjonerskich na sprzedaż. *nowe*

W razie jeśli ktoś znajdzie coś co autor wyzwania przegapił, proszę dać mu znać. Autorka próbowała przypomnieć sobie wszystko co do tego wyzwania wymyślili ludzie w ciągu kilku ostatnich lat. Jeśli chodzi o używanie modów umożliwiających ciążę nastolatkom, autorka jest im przeciwna, ponieważ są one sprzeczne z oceną wiekową gry. Jeśli ktoś ma ochotę na trudniejsze wyzwanie, radzi się zaczynać z nastolatkiem, który ma młodsze rodzeństwo i musi się nim opiekować.

Nie ma punktów. Nie ma końca wyzwania, ani innego celu niż budowa miłego domu/mieszkania dla nastolatka. Większość ludzi kontynuuje grę uciekinierem kiedy osiągnie on już wiek młody dorosły. Niektórzy wykorzystywali takich Simów jako założyciela rodu do innych wyzwań. To może być fajny sposób na stworzenie historii założyciela rodu skoro można samemu przez tę historię przeprowadzić Sima.

Zabawa z modami!
Autorka moda widziała taki mod na Twitterze i pomyślała, że zwiększyłby on przyjemność z wyzwania. Twórczyni moda bardzo podobało się grzebanie w śmieciach w TS3 podczas tego wyzwania, gdzie najpierw trzeba było kupić stos śmieci i w niej kopać i czuła, że do TS4 nie pasują takie stosy śmieci. Teraz jednak można przeszukiwać śmietniki, aby odnaleźć różne przedmioty. Znalezione w ten sposób rzeczy są brudne lub popsute i praktycznie bezwartościowe, co jest niesamowite ponieważ nastolatek musi je wyczyścić i naprawić zanim zacznie z nich korzystać oraz nie można ich od razu sprzedać z dużym zyskiem. Mod został stworzony przez Cinderellimouse.Uwaga: Odkąd temat został odświeżony i dodano sugerowany mod, autorka wyzwania prosi o skontaktowanie się z nią w razie jakichkolwiek sugestii. Można znajeźć ja na jej stronie rainygamez.com lub na Twitterze @rainydayzgamez

----------------------------------------------------
Link do oryginalnego tekstu:
Pozdrawiam
N

4 komentarze:

  1. Zaraz tworzę nastolatkę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem czy tak można, ale łącze ten chalenge z Big Sister Chalenge

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja w to wyzwanie grałam już w 2015

    OdpowiedzUsuń