czwartek, 5 listopada 2015

Wyzwanie Księżniczki TS4 PL - The Princess Challenge TS4

Wyzwanie Księżniczki TS4 PL - The Princess Challenge TS4

Wyzwanie zostało stworzone przez Aislynne z ModTheSims.Opis
Celem tego wyzwania jest sprawić, aby książę zakochał się w Twojej Simce i aby została ona księżniczką. Będziesz knuć intrygi, czy będziesz dobroduszna? Wybór zależy do Ciebie i możesz wygrać w każdy sposób. Twoje decyzje będą miały wpływ na Twoją reputację, cechy oraz przyszłość, więc wybieraj ostrożnie!

Wyzwanie ma dużo tekstu, ale użyto tu tagów spoilerów w ten sposób, żeby post nie był zbyt wielkim bałaganem. Można, ale nie trzeba czytać wszystkiego zawczasu. To całkowicie zależy od Ciebie. Czytanie wszystkiego uczyni wyzwanie łatwiejszym, ale jeśli nie przeczytasz wszystkiego wcześniej, będzie to więcej zabawy. Tekst składa się z czterech głównych części: zasad, harmonogramu dziennego, losowych zdarzeń i opisów różnych przeznaczeń, które mogą spotkać Twoją Simkę.

Przygotowanie
 • Mieszkasz w zamku z pięcioma innymi kandydatkami na księżniczki. Utwórz wszystkie inne kandydatki oraz własną Simkę w kreatorze tworzenia Simów i wprowadź je. Muszą być w wieku młodych dorosłych. Cechy wybierz losowo. Twoja Simka musi mieć aspirację Udany rodowód.
 • Można samemu zbudować zamek, lub skorzystać z stworzonego wcześniej. W galerii istnieje wiele fajnych zamków! Meble mogą być luksusowe (to nawet zalecane). Upewnij się także, że w zamku istnieje wystarczająco dużo obiektów do rozwijania umiejętności dla wszystkich : kilka sztalug, instrumentów, stolików z szachami, książek umiejętności, itd. Musisz użyć kodów na pieniądze, aby móc kupić to wszystko. Możesz także swobodnie korzystać z kodów na pieniądze w trakcie trwania wyzwania. Zaleca się aby nie mieć innych elementów do zaspokajania potrzeby zabawy, niż te rozwijające umiejętności, ponieważ kandydatki na księżniczki, mogłyby używać ich zbyt często.
 • Stwórz rodzinę królewską w kreatorze tworzenia Simów: króla, królową i księcia, który jest ich jedynym dzieckiem. Możesz wybrać ich wygląd i cechy, lub zrobić to losowo. Wybierz dla nich parcelę i wprowadź ich tam, to nie ważne czy jest tam dom, czy nie, nie będziesz ich odwiedzać podczas wyzwania.
 • Ustaw długość życia Simów na długie
 • Na początku musisz odwiedzić swoją Simką rodzinę królewską i przedstawić się im (ale nie próbuj się z nimi zaprzyjaźnić itp.). W ten sposób będziesz ich znać i będziesz w stanie zaprosić do siebie.


Zasady i instrukcje

 • Wyzwanie trwa trzy tygodnie. Musisz zapoznać się z harmonogramem o szóstej rano każdego dnia, aby wiedzieć co się dzieje tego dnia.
 • Nie możesz kontrolować innych kandydatów, chyba że mówi tak codzienny harmonogram lub zdarzenia losowe. Wyjątek: Można okazjonalnie nakazać im sprzątać lub naprawiać obiekty, ale Twoja Simka również musi wykonywać takie zadania.
 • Kiedy musisz użyć zdarzeń losowych, użyj strony random.org lub rzuć kostką do gry. Jeśli jest to wydarzenie, które już było wykonywane podczas wyzwania, rzuć nią ponownie, aż pojawi się takie, którego jeszcze nie było.
 • Nie można dzwonić do księcia, królowej lub króla, rozmawiać z nimi lub zaprosić, chyba że mówi tak harmonogram dzienny lub zdarzenia losowe. Nie wolno również wchodzić w interakcje z nikim innym na świecie, z wyjątkiem Simów mieszkających w tym samym domu co Twoja Simka.
 • Kody i mody, które dają przewagę nad osobą, która ich nie wykorzystuje nie są zalecane.


Punkty aspiracji
Liczba punktów aspiracji jaką masz na końcu wyzwania, zadecyduje o losie Twojej Simki oraz czy ukończysz wyzwanie powodzeniem. Można zdobyć i stracić punkty aspiracji podczas wyzwania. Poleca się używać tego pomocnego moda, aby dodawać lub odejmować punkty aspiracji http://www.modthesims.info/download.php?t=534747 . Jeśli nie chcesz korzystać z tego moda, możesz śledzić swoje punkty aspiracji ręcznie, na kartce papieru. Prawdopodobnie będziesz też zdobywać punkty aspiracji za wypełnianie kaprysów i jest to w porządku, a nawet zalecane. Aspiracją Twojej Simki musi być Udany rodowód (więc nie możesz go wypełnić w ciągu wyzwania). W porządku jest również wydawanie punktów aspiracji, żeby kupić nagrody. Wystarczy pamiętać, że liczba punktów aspiracji na końcu wyzwania określa, czy wygrano wyzwanie, więc pamiętaj nie wydawać ich za wiele!

Punkty intrygi / życzliwości
 Są to inne punkty, które otrzymasz podczas wyzwania. Za każdym razem jak zdobędziesz jakiś, podliczaj ile ich masz. Możesz mieć zarówno punkty intrygi, jak i życzliwości w tym samym czasie.

Wskazówki                                  
-Wszystkie umiejętności są przydatne, ale te które są szczególnie potrzebne, aby odnieść sukces w wyzwaniu to: gotowanie, ogrodnictwo, charyzma, malarstwo, skrzypce / fortepian / gitara, logika, miksologia.
-To dobry pomysł aby kupić drogie meble. Najdroższe łóżko jest pomocne, na przykład dlatego, że nie trzeba będzie tak długo spać każdej nocy.

Możesz teraz przestać czytać, jeśli chcesz rozpocząć wyzwanie. Wystarczy pamiętać, aby sprawdzić harmonogram dzienny (poniżej) codziennie o 6 rano! Możesz również czytać dalej, jeśli chcesz.

HARMONOGRAM DZIENNY

Tydzień 1: Dzień 1 (Niedziela)

Tydzień 1: Dzień 2 (Poniedziałek)

Tydzień 1: Dzień 3 (Wtorek)

Tydzień 1: Dzień 4 (Środa)

Tydzień 1: Dzień 5 (Czwartek)

Tydzień 1: Dzień 6 (Piątek)

Tydzień 1: Dzień 7 (Sobota)

Tydzień 2: Dzień 1 (Niedziela)

Tydzień 2: Dzień 2 (Poniedziałek)

Tydzień 2: Dzień 3 (Wtorek)

Tydzień 2: Dzień 4 (Środa)

Tydzień 2: Dzień 5 (Czwartek)

Tydzień 2: Dzień 6 (Piątek)

Tydzień 2: Dzień 7 (Sobota)

Tydzień 3: Dzień 1 (Niedziela)

Tydzień 3: Dzień 2 (Poniedziałek)

Tydzień 3: Dzień 3 (Wtorek)

Tydzień 3: Dzień 4 (Środa)


Tydzień 3: Dzień 5 (Czwartek)

Tydzień 3: Dzień 6 (Piątek)

Tydzień 3: Dzień 7 (Sobota)


LOSOWE ZDARZENIA
Kiedy harmonogram dzienny nakazuje, aby wylosować zdarzenie losowe, użyj random.org lub kostek do gry. Potrzebujesz liczb od 1 do 12. Jeśli trafisz na wydarzenie, już użyte, musisz losować ponownie, aż pojawi się takie, którego jeszcze nie było.


REZULTATY I PRZEZNACZENIA

Kiedy wyzwanie dobiegło końca, sprawdź ile masz punktów inspiracji oraz jak dużo masz punktów intrygi i życzliwości. Następnie znajdź poniżej odpowiednie przeznaczenie.

> 6000 punktów aspiracji

5500-5999 punktów aspiracji


5000-5499 punktów aspiracji

4500-4999 punktów aspiracji

3500-4499 punktów aspiracji

3000-3499 punktów aspiracji

2500-2999 punktów aspiracji

0-2499 punktów aspiracji
------------------------------------------
Tagi spoilerów nauczyłam się robić dzięki tej stronce --> http://www.bloggersentral.com/2009/12/create-show-hide-or-peek-boo.html
Pozdrawiam
N

13 komentarzy:

 1. Tydzień 3 dnień 4 się nie wyświetla :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Już działa. Zamieszanie z tym ukrywaniem tekstu =p Dziękuję za info ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje że opisałaś to wyzwanie!

   Usuń
 3. Już zaczęte :) Bardzo ciekawe wyzwanie, a najciekawsze było dla mnie tworzenie takiej historyjki w głowie o tych postaciach xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam takie pytanko: Co jeśli ktoś z rodziny królewskiej do nas dzwoni albo nas zaprasza, możemy przyjąć czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. O co chodzi z tym zdarzeniem losowym? Skąd mam je wybrać? Nie rozumiem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, juz rozumiem. Po prostu nie rozwinęłam tych zdarzeń i nie wiedziałam, gdzie ich szukać, ale już mam :)

   Usuń
 7. Wydaje mi się, czy to wyzwanie jest oparte na serii Kiery Cass: Rywalki?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się nie zgodzę z tym że nie spełniamy aspiracji.Bo pierwsze zadanie to osiągnięcie wieku dorosły czyli od razy mamy zaliczone, a drugie to wydaj 1000 simoleonów na rzeczy dla dzieci a jak pobrałam jeden zamek to na starcie miałam zaliczone bo miałam tam różne dekoracje w tym te dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A jaki rodzaj przyjęcia mamy zrobić dla królowej?

  OdpowiedzUsuń