wtorek, 6 stycznia 2015

Ukryte Lokacje - The Sims 4

The Sims 4 - Ukryte Lokacje

Zapomniana Grota i Leśna Polana

W The Sims 4 istnieją dwie ukryte lokacje, po jednej na każdy świat - Zapomniana Grota w Oazie Zdrój oraz Leśna Polana w Wierzbowej zatoczce. Zapomnianą Grotę może po raz pierwszy odwiedzić jedynie Sim, który osiągnie 10ty poziom umiejętności majsterkowania, kolejne wycieczki mogą już robić wszystkie inne Simy. W obu ukrytych lokacjach można znaleźć rzadkie elementy kolekcji ryb, minerałów i żab. W każdej z nich też rosną gatunki rzadkich roślin, a co najważniejsze można podczas łowienia tam ryb zdobyć nasiono Krowokwiatu. W tych miejscach można również wyłowić Batfish (Grota) i Drzeworybę (Polana).


Gdzie znaleźć Zapomnianą Grotę w Zatoka Zdrój (Park Pustynny Kwiat)

Ukryta Lokacja: Zapomniana Grota

Do tej Lokacji prowadzą dwa wejścia, oba znajdują się w Oazie Zdrój. Na zrzucie ekranu powyżej znajduje się wejście do Zapomnianej Groty znajdujące się w Parku Pustynny Kwiat. Drugie wejście znajduje się w pobliżu rezydencji Landgraab'a. Otworzenie obu wejść wymaga 10 poziomu umiejętności majsterkowania.
Kiedy już wejście do groty zostanie wybite, należy wybrać opcję "Badaj", a następnie wybrać odpowiednią drogę do groty. W polskiej wersji gry są to następujące kroki: Pójdź szeroką ścieżką, Użyj drabiny, Wejdź na półkę, Wejdź do groty. Kiedy już dostaniesz się do groty przy kolejnych wizytach nie trzeba już prowadzić takiej długiej wędrówki, więc nie trzeba zapamiętywać odpowiednich wyborów.Wewnątrz Zapomnianej Groty znajdziesz kilka miejsc, w których można łapać żaby, łowić ryby, a także kilka rosnących roślin do zebrania. Można tu wyłowić Batfish a także eliksiry życia.


Drugie wejście do Zapomnianej Groty
Ukryta Lokacja: Leśna Polana


Aby odnaleźć Leśną Polanę należy wybrać się na odpowiednią parcelę mieszkalną w Wierzbowej Zatoczce. Poszukaj tam dużego, wyglądającego mistycznie drzewa. Takiego jak na obrazku poniżej.
Należy kilkakrotnie wybrać opcję "Obejrzyj" na drzewie, po czym pojawi się opcja "Podlej". Tę czynność również powtarzamy kilka razy, aż będziemy mogli wybrać opcję "Rozmawiaj o korzeniach", kolejne "Rozmawiaj o naturze", a w końcu "Zbadaj".
Tutaj również należy dokonać dobrych wyborów, ale tak jak w poprzednim przypadku można próbować tak wiele razy jak się nam żywnie podoba. Aby jednak dostać się tam w miarę szybko należy wybrać kolejno: Idź za dźwiękiem, Idź z nurtem strumienia, Wejdź w mgłę, Idź na polanę.
Na Leśnej Polanie można złapać cenną i rzadką Drzeworybę. Można tu także znaleźć kilka okazów roślin, których być może wcześniej nie posiadaliście. Poza tym znajdują się tu również miejsca do połowu żab oraz pojawiają się kopczyki z których można wykopać róże minerały i inne. 

Kiedy już raz odblokuje się te lokacje, można do nich powracać tak często jak się tylko zechce, bez wykonywania kolejno wszystkich czynności którymi się je odblokowywało. Wystarczy po prostu odwiedzić parcele na jakich się znajdują i wejść do nich.

Ukryte lokacje z rozszerzeń do gry:
Głęboki Las - Ucieczka w plener
Sixam - Witaj w Pracy

------------------------
Pewnie już wszyscy zdążyli sami zwiedzić te lokację, ale mam nadzieję i poradnik i tak kiedyś się komuś przyda.
[16.01.2016] - Dodałam linki na artykuły ukrytych lokacji z rozszerzeń. Tak na wypadek, gdybyście nie znaleźli ich w menu strony ;)
Pozdrawiam
N

10 komentarzy:

 1. ja znalazłam jeszcze jedno takie ukryte miejsce, ale niestety nie pamiętam gdzie dokładnie. w każdym razie trzeba było przesunąć kamerę za domy, tam była ścieżka w dół zbocza i po prawej stronie ukryte drzwi, takie jak w parku. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak coś, jak znajdziesz przypadkiem czy coś to napisz jeśli możesz gdzie było ;p

   Usuń
  2. Wydaje mi się że chodzi właśnie o to wejście za rezydencją Landgraab'a. Tam właśnie jest ścieżka prowadząca w dół zbocza. Ogólnie to są po prostu inne drzwi do Zapomnianej Groty. Niestety są tylko 2 ukryte lokacje w TS4. Może planowali zrobić ich więcej, a zostały 2 ukryte lokacje i 3 wejścia =p
   Jutro jak nie zapomnę to wrzucę screena do posta ;)

   Usuń
  3. jest nowa lokacja z WITAJ W PRACY! a wiem jak wejść:
   1. twój sim musi mieć 10 poziom umiejętności nauk kosmicznych
   2. kliknij na rakietę a potem "ulepsz" a następnie "zamontuj generator tunelu hiperprzestrzennego"
   3. jak sim skończy ulepszać rakietę klikamy znowu na rakietę i klikamy "podróżuj przez tunel hiperprzestrzenny"
   PS: żeby dostać się na planete sixam trzeba aktywować dodatek WITAJ W PRACY

   Usuń
  4. Opisałam już ukryte lokacje z dodatków jakiś czas temu. Wyższy komentarz był publikowany w czasie, gdy jeszcze tych dodatków nie było, a poza tym dotyczył podstawki TS4. Jakkolwiek dziękuję.

   Usuń
 2. Jest jeszcze Ukryty Las w Granitowych Kaskadach, jak jedziesz na urlop, to podróżujesz do ee... Parku Narodowego? I gdzieś w lasach jest jaskinia ; ) Bodajże... Idź dalej w głąb - idź dalej (na pewno nie masz łowić ryb) - nie podnoś - idź w kierunku sima.

  A przynajmniej tak mi się wydaję ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, jest jeszcze jedno, a mianowicie chyba obca planeta czy coś. Wystarczy, że bedziesz mial opcję "Podróżuj przez tunel hiperprzestrzenny", odblokowana jest dopiero po którymś ulepszeniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. A wiesz może jak dostać się do ukrytej lokalizacji w Forgotten Hollow. Dużo razy próbowałam tam się dostać ale nie wyświetlają się tam żadne opcje

  OdpowiedzUsuń
 5. Można zbudować dom w Leśnej Polanie lub w innych ukrytych miejscach?

  OdpowiedzUsuń