poniedziałek, 12 marca 2018

Wyzwanie Postapokaliptyczne Murkland: Starter – Post-Apocalyptic Murkland: The Starter Challenge


W związku z tym, że to wyzwanie jest bardzo rozbudowane i powiązane jest z pobraniem wielu istniejących już parceli, postanowiłam pozostawić nazwy własne parceli niezmienionymi, żeby nie istniało ryzyko pogubienia się w plikach.
Wyzwanie zostało stworzone przez Brennachan z forum thesims.com.


Murkland: Wyzwanie Startowe

To co kiedyś było Oazą Zdrój, teraz jest nazywane Murkland (Mroczne Ziemie), postapokaliptycznym światem, gdzie dostęp do wody i żywności jest ograniczony. Większość mieszkańców Murkland produkuje Śmieciowe owoce, aby przetrwać lub przegrzebuje stare śmieci, szukając czegoś jadalnego.
Istnieją tu zombie, zmutowane szopy i Simowie, żyjący w namiotach, bunkrach i opuszczonych budynkach.

Jesteś Simem żyjącym w namiocie…


REKLAMA 3


Oto Startowe Wyzwanie Murkland:
 • Wyczyść wszystkie parcele w Oazie Zdrój.
 • Umieść Murkland Starter na parceli Kamienny Zakątek.
 • Dodaj inne parcele publiczne i mieszkalne, gdy tylko będą dostępne.
 • Dla obu parceli mieszkalnych w Acquisition Faction (Wzgórza Południowe i parcela Landgraabów Posiadłość Przypadkowa): Twój Sim musi mieć 7 poziom umiejętności ogrodnictwa i 8 poziom charyzmy, aby móc odwiedzić te dwie parcele. Może się zaprzyjaźnić  z każdym z Simów tam zamieszkujących, jeśli spotka go gdzieś w okolicy, ale nie może odwiedzać tych Simów w ich domach, do czasu aż nie zostaną spełnione warunki umiejętności.
 • Zasady Overgrown Library (w miejsce Rozbłysk Słoneczny): Biblioteka Krainy Mroku jest otwarta w godzinach 10:00 -18:00. Komputery są niedostępne dla tych którzy grają Wyzwanie 1, ale są dostępne w Wyzwaniu 2. Zostanie najlepszym przyjacielem z bibliotekarzem pozwala na korzystanie z namiotu bibliotekarza i umożliwia spędzić noc lub złożyć wizytę, kiedy biblioteka jest zamknięta. Aby polepszyć gospodarkę, bibliotekarz nalega, aby Twój Sim płacił za baristę przy każdej wizycie.
 • Zasady Murkland Mercantile Co (w miejsce parceli Zielona Rzeka): Właścicielem tej nieruchomości jest rodzina Salamander i podwyższyli ceny o 100%. Klonowane drony prowadzą firmę. Urządzenia są dostępne tylko dla płacących klientów. Jeśli chcesz aby pracownicy sklepu wyglądali jak Klonowane drony, musisz zatrudnić pracowników. Stwórz uniform dla sklepu, który wygląda jak Klonowany dron. Po przybyciu pracowników przypisz każdemu z nich uniform.
 • Dodaj również Dusty Boots (lub własnego postapokaliptycznego Sima) do swojej parceli startowej. Jeśli zdecydujesz się nie używać Dusty Boots, zostanie ona Twoją sąsiadką. Jeśli używasz własnego Sima, pamiętaj że Burner Faction (to nazwa dzielnicy), której jesteś częścią jest kolorową grupą, która lubi tańczyć, urządzać imprezy na pustyni i która chce przyjaźnić się z całym światem, nawet w tak trudnych czasach.
 • Jeśli tworzysz własnego Sima – abyś Sim mógł przegrzebywać śmieci za jedzeniem, musi mieć cechę „Żarłok”. Inne cechy może mieć dowolne, z wyjąstkiem cechy „Wegetarianin”. Jego aspiracją jest, „Przyjaciel świata”.
 • Możesz zrobić rozgrywkę z alternatywnym starzeniem się Simów – z ustawioną normalną długością życia. Jeśli się na to zdecydujesz, musisz zdobyć Eliksir Młodości. To jedyny eliksir z którego możesz korzystać.
 • Użyj kodu na pieniądze (money 0), aby obniżyć fundusze swojego gospodarstwa domowego do zera.
 • Twoim głównym zadaniem jest wyhodowanie 16 roślin śmieciowego owocu od zera, używając swoich własnych śmieci, by je stworzyć. Musisz hodować je wszystkie od początku – ze stosów śmieci.
 • Musisz wyewoluować wszystkie 16 roślin śmieciowych owoców do najwyższego poziomu jakości.
 • Zbieraj, wędkuj i przeszukuj śmieci za jedzeniem i przedmiotami na sprzedaż. Możesz również sprzedawać owoce, które uprawiasz, ale Twój Sim musi jeść śmieciowe owoce, przynajmniej raz na dzień, ponieważ to podstawa Murkland.
 • Ryby z Murklandu nie są jadalne, z wyjątkiem Ościoryby. Możesz łowić i sprzedawać złowione ryby, ale możesz jeść TYLKO Ościorybę zakupioną w Murkland Mercantile Company za pomocą specjalnego akwarium na Twojej parceli. Można grillować lub upiec Ościorybę.
 • Możesz grillować wszystko na zewnętrznym grillu (grillowaną rybą musi być Ościoryba), upiec wszystko na ognisku (pieczone ryby muszą być Ościorybami), szukać jedzenia w śmiernikach i możesz jeść wszystko z chłodziarek na mieście, które są uzupełniane przez Murkland Mecantile. Jeśli zdecydujesz się nie płacić rachunków firma Murkland Mercantile nie uzupełni Twojej lodówki w domu (więc musisz ją usunąć z parceli).
 • Możesz użyć kremu dezodoryzującego do uzupełnienia swoich potrzeb higienicznych i otrzymałeś jedną butelkę. Twój Sim musi podróżować do Granitowych Kaskad, aby nauczyć się umiejętności zielarstwa i zdobyć składniki kremu dezodoryzującego. Twój Sim może zbierać wszystkie składniki ziołowe, ale może tworzyć tylko krem dezodoryzujący, którego nie może sprzedać. Cały wytworzony krem dezodorujący przeznaczony jest do własnego użytku.
 • Kiedy Twój Sim wybiera się do Granitowych Kaskad, nie może ze sobą nic przynieść. Musi spać na ławkach. Może grillować, piec i używać lodówek dla jedzenia. Albo może pogrzebać w śmieciach.
 • Kiedy przebywasz w Granitowych Kaskadach, Twój Sim może korzystać z publicznych łazienek, ale z opcji prysznica może korzystać tylko w poniedziałki, środy i piątki (Twój Sim może w każdej chwili skorzystać z toalety). Twój Sim nie może zostać na noc lub korzystać z udogodnień w domu pustelnika. Twój Sim może zaprzyjaźnić się z Pustelnikiem.
 • Jeśli Twój Sim wyłowi prysznic podczas wędkowania, może używać tego prysznica w domu w wyznaczone dni zamiast chodzić do gorących źródeł. ALE mogą używać tylko opcji szybkiego prysznica i jeśli skorzystają z prysznica, tego dnia nie mogą iść do gorących źródeł.
 • Twój Sim nie może podróżować do żadnego innego świata poza Granitowymi Kaskadami. Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować Murkland, możesz zabudować Newcrest (teraz nazywany Nukecrest), jak chcesz parcelami publicznymi lub mieszkalnymi. Proszę nie używać rzeczy takich jak idealne rośliny w na takich parcelach, ponieważ zapewniałyby one niesprawiedliwą przewagę w wyzwaniu. Jeśli zdecydujesz się zbudować Nukecrest, będzie to kolejny świat poza Granitowymi Kaskadami, do którego możesz się udać.
 • Kiedy przebywasz w Murkland Twój Sim może myć się w Murkland Hot Springs, ale ze względu na ograniczone źródła słodkiej wody, można korzystać ze sprężyn wodnych tylko w poniedziałki, środy i piątki.
 • Poza osiągnięciem drugiego poziomu w zielarstwie (aby tworzyć krem dezodorujący), Twój Sim musi osiągnąć maksymalne poziomy umiejętności tańca i ogrodnictwa oraz wypełnić aspirację „Przyjaciel świata”. Proszę nie wybierać innych aspiracji w czasie wyzwania, ponieważ mogą one być ważne dla późniejszych części.
 • Twój Sim może jeść w każdej restauracji czy innych stanowiskach z jedzeniem, które mogą istnieć w Murkland.
 • Twój Sim może kupić do zabawy wszystko co nie wymaga zasilania, więc może kupować takie rzeczy jak gitara akustyczna lub skrzypce. Ale nie może zarabiać na obrazach i rzeźbach w drewnie.
 • Można wykorzystywać stół do sprzedaży przedmiotów w mieście.
 • Można odwiedzać dowolną parcelę z kimkolwiek kogo już się spotkało, ale nie można korzystać telefonu komórkowego do dzwonienia lub pisania. Można korzystać z opcji wspólnej podróży z tymi Simami, którzy już wiedzą, że idą na konkretną parcelę razem (zdaje się, że chodzi o to że możemy wybierać się na inną parcelę z Simami, którzy obecnie znajdują się w pobliżu, tak jakby Simowie zapraszali się do podróży tylko twarzą w twarz). Związki muszą być rozwijane twarzą w twarz. Z telefonu komórkowego można korzystać tylko po to, aby dostać się do Granitowych Kaskad.
 • Korzystanie z udogodnień – w mieście można używać tylko krzaków. Nie można korzystać z łazienek w poszczególnych rezydencjach, gdyż są one przeznaczone tylko dla mieszkańców, za wyjątkiem krzaków.
 • Twój Sim nie może używać żadnych eliksirów z Sklepu Nagród ORAZ nie może kupić cechy „Beztroski”. Wszystkie inne przedmioty ze sklepu są dozwolone do kupienia w każdej chwili.
 • Twój Sim musi mieszkać sam podczas 1 wyzwania. Może chodzić na randki z innymi Simami, ale nie może zamieszkać z innym Simem, pozwolić na wprowadzenie się do siebie innemu Simowi, ani poślubić innego Sima.
 • Jedyne dzieci stworzone z miłości dozwolone w tej chwili to te stworzone przez porwanie przez kosmitów. Jeśli Twój Sim zajdzie w ciążę po takim uprowadzeniu, możesz kupić łóżko lub krzesło dla nich, na którym będą mogli spać, a także nocnik i jedną zabawkę. Małe dzieci również będą musiały jeść śmieciowe owoce. Dzieci będą się szybko brudzić, ale to przecież mimo wszystko Murkland.
 • Wreszcie Twój Sim musi zaoszczędzić przynajmniej 15 000 $, z powyższych działań.
Kiedy zakończysz to wyzwanie, kolejne wyzwanie będzie zależało od tego, czy płaciłeś rachunki za każdym razem, czy zadecydowało się o niepłaceniu rachunków.


REKLAMA 4


Tutaj wkrótce pokarze się Link do Murkland Wyzwanie 2 – opłacane rachunki.
Tutaj wkrótce pokarze się Link do Murkland Wyzwanie 2 – nieopłacane rachunki.
Tutaj wkrótce pokarze się Link do Murkland Wyzwanie Zombie.
  

  
Tutaj do pobrania Twój dom startowy:

  
Tutaj do pobrania Dusty Boots:

  
Oto Mapa Murklandu:
Kliknij obrazek aby powiększyć

  


LINKI DO POBRANIA RODZIN I PARCELI

Rodziny:

Parcele:
REKLAMA 5

  

OPCJONALNE WYZWANIA POBOCZNE


Co pozostało z siłowni – Poboczne Wyzwanie


Twój Sim postanowił udać się na tajną misję, aby pomóc mieszkańcom Murkland czuć się mniej ponuro (nie masz pozwolenia od burmistrza, więc wybierasz się do „What’s Left of the Gym” i robisz to nielegalnie). Twój Sim będzie żył w siłowni przez dłuższy czas i regularnie podróżował do Granitowych Kaskad. Twój Sim musi zebrać nasiona i wyhodować rośliny potrzebne do stworzenia „kremu dezodorującego” i „dawki energii” (pod siłownią są pokoje z dziwnymi latarniami słonecznymi). Musisz także zebrać owady i zebrać je pod ziemią. Nie możesz zostać w domu do czasu, aż wyzwanie nie zostanie ukończone. Jeśli zdecydujesz się zagrać to wyzwanie, musisz je wykonać po Wyzwaniu 1, ale przed wyzwaniem 2. W tym pobocznym Wyzwaniu Sim musi:


v
Wypełnić aspirację „Miłośnik natury” (Natura UwP).
v
Osiągnąć maksymalny poziom umiejętności zielarstwa.
v
Osiągnąć maksymalny poziom umiejętności sportowych.
v
Sprzedawać krem dezodorujący i dawkę energii na siłowni (możesz sprzedawać te dwa rodzaje preparatów ziołowych i możesz je sprzedawać tylko na siłowni).
v
Ewoluuj od normalnego poziomu do doskonałego co najmniej 1 roślinę dla każdego ze składników potrzebnych do obydwu preparatów (więc po 1 roślinie z truskawek, czarnego bzu,  pietruszki, mięty i trującego ognioliścia).
v
Twój Sim może nie mieszkać w swojej parceli mieszkalnej dopóki, wyzwanie nie zostanie zakończone.
v
Zarób 15 000 $ ze sprzedaży tych dwóch typów preparatów ziołowych i gry za napiwki. Nie sprzedawaj swoich zbiorów ani przedmiotów kolekcjonerskich. Zachowaj je. Możesz ich potrzebować do Wyzwania 2.
v
Możesz tworzyć inne mikstury, ALE nie możesz ich sprzedawać (możesz ich używać).
v
Dla zabawy możesz grać na skrzypcach lub gitarze. Nie zapomnij zabrać ze sobą instrumentu, jeśli go posiadasz. Jeśli go nie masz, możesz kupić go w sklepie.
v
Nie zapomnij zabrać ze sobą swojego stołu do sprzedawania.
v
Możesz grać za napiwki, aby zmylić burmistrza (inaczej mógłby się zastanawiać dlaczego Twój Sim spędza tak dużo czasu na siłowni), ale możesz to robić tylko dwa razy w tygodniu.
v
Zapłać rachunki / lub nie płać rachunków – rób dokładnie to samo co robiłeś w Wyzwaniu 1.
v
Wycieczki do Granitowych Kaskad obejmują te same zasady co  Wyzwaniu 1.
v
Posadź tylko te rośliny, których potrzebujesz do robienia dwóch dozwolonych mikstur. Nic innego nie może być uprawiane.
v
Musisz tworzyć oba typy mikstur, ale ich ilość zależy od Ciebie.
v
Unikaj łowienia ryb podczas wykonywania tego wyzwania.
v
Jeśli Twoja gra jest spowolniona z powodu zbyt wielu przedmiotów w ekwipunku, możesz kupić skrzynie, które mogą pomieścić ekwipunek. Twój Sim może szybko odwiedzić swój dom, aby przełożyć przedmioty do skrzynki.
v
Twój Sim może odwiedzić swój dom aby zapłacić rachunki, lub skorzystać z telefonu komórkowego wyłącznie w celu opłaty rachunków.

 REKLAMA 6

Overgrown Library – Wyzwanie poboczne


Biblioteka w Murkland desperacko potrzebuje książek! Jeśli zdecydujesz się zagrać to poboczne wyzwanie:


v
Twój Sim musi maksymalnie rozwinąć umiejętność pisania używając tylko komputerów w bibliotece ORAZ przestrzegając wszystkich jej zasad.
v
Zasady Biblioteki: Biblioteka Murkland jest otwarta od 10:00 do 18:00. Komputery są niedostępne dla osób grających Wyzwanie 1, ale są dostępne w Wyzwaniu 2 (i określonych wyzwaniach pobocznych). Zaprzyjaźnienie się z bibliotekarzem pozwoli Twojemu Simowi korzystać z jego namiotu i umożliwi spędzanie nocy lub odwiedziny w czasie gdy biblioteka jest zamknięta. Aby polepszyć gospodarkę, bibliotekarz nalega, aby Twój Sim płacił za każdym razem za baristę.
v
Jeśli oba komputery ulegną awarii, LUB Twój Sim dostanie blokady twórczej i nie będzie mógł pisać, musi opuścić bibliotekę i nie wracać do niej przez co najmniej 24 godziny.
v
Dodaj do biblioteki piwnicę. Piwnica nie musi być dostępna, ponieważ będzie to po prostu miejsce do przechowywania książek, które piszesz.
v
Napisz 10 bestsellerów i przełóż je do piwnicy. NIE POZWÓL aby Twój Sim odłożył je na regał z książkami, ponieważ książki z regałów nie przenoszą się podczas przesyłania/pobierania.
v
Zapisz piwnicę z 10 bestsellerami z unikalnymi tytułami i opisami książek pasujących do tematu Murkland.
v
MOŻESZ dodatkowo dołożyć do piwnicy książki o wyjątkowej jakości, ale wyzwanie nie jest kompletne dopóki nie umieścisz w niej 10 bestsellerów i nie prześlesz tego pomieszczenia do biblioteki ORAZ Twój Sim nie będzie miał wymaksowanej umiejętności pisania.
v
Udostępnij piwnicę z książkami jako pokój z kategorii „gabinet”. Książki mogą nie pokazywać się na zrzucie ekranu, ale muszą być w tym pokoju, kiedy inny mieszkaniec Murkland pobierze Twój pokój.
v
Otaguj pokój #BooksforMurkland aby mieszkańcy Murkland mogli łatwo znaleźć ten pokój i pobrać go do własnej gry.
v
Książki mogą być dowolnego gatunku i dowolnej kombinacji gatunków.
v
Nie można dokonywać ulepszeń komputerów w bibliotece.


Pozdrawiam
N


REKLAMA 7

3 komentarze:

 1. Jest świetne! Zaczęłam kilka dni temu^^.
  PS. Już są kolejne części na anglojęzycznej. Przetłumaczysz :D?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez dodatku z Granitowymi Kaskadami nie pójdzie?

  OdpowiedzUsuń
 3. W tą grę to ja nigdy nie grałem i na pewno nie będę grał.Taki jestem i na pewno nigdy już się nie zmienię.

  OdpowiedzUsuń