niedziela, 19 października 2014

Zdarzenia w Karierze Tajnego Agenta

Każdy Sim posiadający pracy spotyka się z przeróżnymi zdarzeniami losowymi, przy których musi podejmować decyzje, których podjęcie waży na losach jego dalszej kariery. Może nie każdy gracz ma problem z dokonaniem wyboru jaką decyzję podjąć. Ja sama zazwyczaj żałuję, że nigdzie nikt nie opisał jakie konsekwencje mogą ze sobą ponieść dokonane wybory. Dlatego też sama opracowuję listę zdarzeń losowych i konsekwencji jakie Simowie poniosą za dokonane przez gracza wybory.
  Na początek zajmę się zdarzeniami występującymi w karierze Tajnego Agenta. Oto i lista zdarzeń i wyborów jakie udało mi się przetrwać w The Sims 4. Zaznaczam od razu, że efekty podjętych decyzji nie zawsze mogą być takie same, ponieważ nie do końca wiem czy są one odgórnie zapisane, zależne np od samopoczucia Sima, czy też po prostu losowe.

Kariera tajnego agenta

SPALONA PRZYKRYWKA
Podczas pracy nad sprawą spalona zostaje przykrywka jednego z agentów, którymi dowodzi Sim. Protokół nakazuje natychmiastowe wycofanie agenta z terenu, ale agent chce dokończyć robotę. Czy Sim powinien wydać rozkaz ucieczki, czy pozwolić mu dokończyć?
Każ mu wracać
Jeszcze kilka minut i byłoby po agencie. Sim uratował mu życie. Agencja i agent są wdzięczni.
Poprawa oceny - średnia
Pozwól mu dokończyć

NAGŁA DECYZJA
Sim i jego zespół przeprowadzają standardowe poszukiwanie kontrabandy. Do przeszukiwania pozostały tylko dwa pomieszczenia w docelowym domu, gdy nagle okazało się, że podejrzany zaraz wraca, wcześniej niż zakładano. Sim musi podjąć decyzję: czy mają przeszukać piwnicę, czy może strych - nie ma czasu na sprawdzenie obu tych miejsc.
Przeszukaj piwnicę 
W żaden sposób nie udaje im się znaleźć obiektu, którego szukali. Zespół opuszcza miejsce akcji bezpiecznie, ale bez tego, po co przybyli
Przeszukaj strych 
No i jest! Zabezpieczywszy znalezisko zespół, którym kieruje Sim, używa prześcieradeł, by zjechać po ścianie domu i uciec w mrok nocy. Całe szczęście, że ten gość trzyma na strychu prześcieradła!
Poprawa oceny - mała

DOBRY GLINIARZ, ZŁY GLINIARZ
Normalna taktyka wyciągania informacji nie sprawdza się w przypadku tego wyjątkowo twardego osobnika. sim musi "usprawnić" to przesłuchanie - czy powinien wejśść w rolę złego czy dobrego gliniarza?
Dobry gliniarz
Sim rozumie, że tego rodzaju gościom po prostu brakuje kogoś przyjaznego. Już po kilku minutach rozmowy podejrzany wystawia swojego szefa, szefa jego szefa oraz wszystkich innych, dla których kiedykolwiek pracował.
Zły gliniarz

DZIWNE ZACHOWANIE 
Sim zauważył, że najważniejszy z mentorów nadzorujących postępy jego kariery, ostatnio zachowuje się dość dziwnie... Unika kontaktu, wydaje się zdystansowany i jakby coś ukrywał. Franciszek obawia się, że mentor mógł zostać zwerbowany przez wrogą agencję. Czy powinien zgłosić swoje podejrzenia, czy spróbować  osobiście porozmawiać ze swoim mentorem?
Zgłoś to

Porozmawiaj z nim
Mentor wyjaśnia , że miał tylko pewne problemy w domu,  po czym wszystko wraca do normalności - aż do chwili, gdy mentor dezerteruje podczas misji i publicznie ogłasza zmianę pracodawców! Gdyby Sim powiedział o tym komuś wcześniej, może udałoby się powstrzymać mentora przed dezercją.
Pogorszenie oceny - małe

SUPERSZPIEG TYSIĄCLECIA
A nagrodę dla Superszpiega Tysiąclecia otrzymuje... Sim, oczywiście. Z tej okazji jej koledzy kapitanowie urządzili wykwintny bankiet. Wygłaszając swoje przemówienie Sim ma czas podziękować tylko jednej osobie. Czy powinna podziękować swojemu trenerowi, czy największemu wrogowi, z którym walczyła w ciągu całej kariery?
Podziękuj trenerowi
Skomna superszpieg zachwyca wszystkich! Na sali nie ma nikogo, kto nie uroniłby łzy wzruszenia, gdy Sim z pokorą dedykuje swoją nagrodę kobiecie, która nauczyła ją, jak wykręcić komuś nadgarstek jednym dotknięciem ramienia.
Poprawa oceny - mała
Podziękuj największemu wrogowi

ZAWODY AGENTÓW
Agencja zorganizowała wewnętrzne zawody. Sim ma problem ze swoim największym przeciwnikiem, który stosuje naprawdę brudne sztuczki. Sim musi wygrać i to tak, żeby wyglądało to uczciwie. Czy Sim powinien zastosować kilka własnych nieczystych zagrywek, czy walczyć uczciwie?
Użyj brudnych sztuczek
Sim próbuje podciąć rywala, ale ten jest szybszy - Sim ze stęknięciem ląduje na plecach. Przegrywa wyścig i wygląda jak głupi.
Pogorszenie oceny - małe
Walcz uczciwie
Sim wygrywa bez trudu, ponieważ ciężka praca i poświęcenie zawsze pokonają nieczyste sztuczki! Tak, nawet sam Sim jest tym zaskoczony.
Poprawa oceny - mała

UKRYTE SIMOLEONY
Podczas rutynowego zwiady Sim podsłuchuje informacje o ukrytych, skradzionych simoleonach. Mała operacja na boku to może być dokładnie to, czego potrzeba jej kontu bankowemu. Czy Sim powinien poszukać pieniędzy sam, czy zgłosić to przełożonym?
Poszukaj tego

Zgłoś to
Przełożeni dla których pracuje Sim, wiedzą, że jej lojalność nie budzi żadnych wątpliwości. Nigdy nie zdradzi dla kilku marnych simoleonów. To musiałaby byś naprawdę wielka GÓRA simoleonów.
Poprawa oceny - średnia


WYBÓR PRZEBRANIA
Przygotowując swoją tajną misję, Sim dowiaduje się, że tym może wybrać swoje przebranie, ponieważ nikt jej nie rozpozna. Czy powinna wybrać przebranie superatrakcyjne, czy raczej supernudne?
Superseksowne

Supernudne
Sim ma tak przeciętny i niegodny uwagi strój, że praktycznie staje się niewidoczna niczym duch. Nikt nie zauważa, gdy Sim sajmuje się szpiegowaniem i misja idzie jak po maśle.

O RANY! TO LOBRO!
Podczas zwiedzania stoisk na Zlocie Złoczyńców Franciszek natrafia na Lobro - słynnego łotra, a przy tym swojego osobistego bohatera. O RANY, O RANY, O RANY! Gdy Franciszek nieco ochłonie, może poprosić o autograf, albo udać, że zachowuje simną krew i pójść dalej.
Poproś o autograf
Też coś, Lobro nie zaszedł tak daleko  zadając się z maluczkimi. Sim  dobitnie przekonuje się o tym, gdy zostaje obity przez pomagierów Lobro.
Zostaw go w spokoju
Chociaż Sim rozpaczliwie usiłuje nawiązać kontakt wzrokowy, w końcu traci język w gębie i pozwala Lobro pójść dalej. Teraz do końca życia będzie się zastanawiał, jak mogłaby wyglądać ich rozmowa.

WSPOMNIENIA 
Podczas swojej pracy w agencji Sim poznał sporo na prawdę zdumiewających i niewiarygodnych historii. Pewien wydawca zaproponował, by Sim opublikował swoje wspomnienia. Czy powinien to zrobić dla własnej uciechy i dla potomności, czy trzymać się zasad i zachować milczenie?
Udziel im zezwolenia
Ach, prawda! Bezpieczeństwo narodowe! Sim nie może ujawnić większości z tych sekretów. Układ z wydawcą zostaje anulowany, a Sim dostaje ostrą naganę od swoich szefów.
Pogorszenie oceny - średnie
Zachowaj milczenie

TO TYLKO CZĘŚĆ PRACY
Uwodzenie niezwykle atrakcyjnych informatorów to nienajgorsza część pracy, jaką wykonuje Sim. Ale podczas pewnego szczególnie romantycznego wieczoru zaczyna cicho bzyczeć jego ukryty szpiegowski telefon. Czy Sim powinien odwrócić uwagę swojego informatora kilkoma zalotnymi słówkami wyszeptanymi do ucha, czy spróbować zręcznie wyłączyć telefon?
Zagłusz to szeptaniem
Zgrabne posunięcie. Informator jest bardzo podekscytowany i Sim wydobywa pewne niezwykle istotne informacje wywiadowcze
Zręcznie to wyłącz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz