piątek, 3 października 2014

The Sims 4 - Aspiracje życiowe

    W The Sims 4 istnieją dwa rodzaje aspiracji życiowych. Jeden z nich przeznaczony jest dla dzieci, co opiszę w innym poście (aspiracje dziecięce), a drugi dla Simów od wieku nastolatka wzwyż. 
Niestety The Sims 4 jako całkiem jeszcze świeża gra, jest nieco naszprycowana błędami, dlatego też przy opisie kolejnych aspiracji, będę starała się opisać jak przebrnąć przez te błędy, które pojawiają się w trakcie wykonywania aspiracji.

    Istnieje 10 kategorii aspiracji życiowych, z każdej z nich można wybrać od jednej do trzech aspiracji. Co ciekawe, można tę aspirację zmienić w każdej chwili w trakcie gry, chociaż bardziej opłaca się ją zmienić dopiero po wypełnieniu oczywiście. To akurat bardzo fajne rozwiązanie. Do każdej z aspiracji, dostaje się bonusową cechę z nią związaną.

Poniżej przedstawiam opisane pokrótce aspiracje. Sportowe

Kulturysta - wysoka sprawność fizyczna, wielogodzinne treningi,
trenowanie innych Simów. 
Dodatkowa cecha bonusowa: Długowieczność - szybszy rozwój umiejętności fizycznych, utrzymanie zgrabniejszej sylwetki, dłuższe życie Sima, o ile nie przytrafi się im jakiś wypadekKreatywnośćWybitny malarz - rozwinięcie umiejętności malarskiej, oglądanie obrazów, tworzenie ich, ozdabianie nimi domu oraz sprzedaż
Dodatkowa cecha bonusowa: Ekspresjonista - możliwość tworzenia bardziej emocjonujących obrazów

Autor bestsellerów - rozwinięcie umiejętności pisarskiej, pisanie książek o odpowiedniej wartości i co najważniejsze ich wydawanie.
Dodatkowa cecha bonusowa: Liryczna - możliwość stworzenia książki życia, dzięki której można odzyskać utraconego sima.

Geniusz muzyczny - wysokie rozwinięcie umiejętności gry na dowolnym instrumencie, słuchanie muzyki, gra za napiwki, tworzenie własnych utworów
Dodatkowa cecha bonusowa: Porywający muzyk - repertuar wykonywany przez Simów z tą cechą, wywiera szczególny wpływ na innych.DewiacjaWróg publiczny - kariera przestępcy, wykonywanie złośliwych interakcji, bójki, kradzieże i znajdowanie sobie wrogów. 
Dodatkowa cecha bonusowa: Mistrzyni intelektu - Simowie z tą cechą łatwiej mogą wywoływać u innych gniew, smutek i zazdrość.


Wcielenie złośliwości - rozwój umiejętności złośliwości, płatanie psikusów Simom, hackowanie.
Dodatkowa cecha bonusowa: Dręczyciel - możliwość sabotowania niemal wszystkiego, tak samo wysiłków innych Simów jak i przedmiotów.RodzinaUdany rodowód - posiadanie dziecka, wydawanie na nie simoleonów czytanie mu, uczenie go, rozwój jego umiejętności, doczekanie czasu aż spełni ono aspirację lub osiągnie szczyt kariery zawodowej. 
Dodatkowa cecha bonusowa: Współodczuwający - Simowie czerpią korzyści z rozwoju umiejętności swoich dzieci

Duża, szczęśliwa rodzina - prawie jak wyżej, z tym że tutaj wliczana jest również ilość dzieci oraz poziom przyjaźni z nimi. Adopcja, zamążpójście dziecka oraz wnukowie.
Dodatkowa cecha bonusowa: Ojciec Rodu - Sim zapewnia premię do umiejętności swojego dziecka, gdy przebywa w jego pobliżu.JedzenieMistrz kuchni - poznawanie umiejętności gotowania i wykwintnego gotowania, kariera kulinarna i przyrządzanie  potraw o odpowiedniej jakości, gotowanie na różne wydarzenia towarzyskie.
Dodatkowa cecha bonusowa: Mistrz świeżości - przyrządzanie potraw o najwyższej jakości, które nigdy się nie psują.


Mistrz miksologii - rozwój umiejętności miksologii, posiadanie baru, tworzenie drinków o róznych poziomach jakości, serwowanie ich na różnych wydarzeniach towarzyskich, kariera miksologa.
Dodatkowa cecha bonusowa: Mistrz Eliksirów - Sim potrafi przygotować specjalne drinki, wpływające na emocje.Fortuna


Bajecznie bogaty - zgromadzenie dużej fortuny i osiągnięcie sukcesu zawodowego w dowolnej karierze.
Dodatkowa cecha bonusowa: Przebiegły - Sim z tą cechą dostaje cotygodniowe wpłaty simoleonów. Wysokość wpłat zależy od funduszów rodziny.


Pan na włościach - posiadanie wiele wartego domu z odpowiednią ilością dzieł sztuki okien i kolumn.
Dodatkowa cecha bonusowa: Oszczędny - sim co tydzień otrzymuje 10% rabatu na wszystkie zakupy w trybie budowania.


Wiedza
Sim renesansu - rozwój kilku umiejętności oraz kilku karier, czytanie książek.
Dodatkowa cecha bonusowa: Profesorski - możliwość pisania podręczników opanowanych umiejętności.


Ekspert komputerowy - rozwój umiejętności programowania, spędzanie czasu przy komputerze, posiadanie elektroniki, zarabianie na turniejach gier i transmisjach, kariera guru techniki.
Dodatkowa cecha bonusowa: Webmaster - odblokowanie nowych zastosowań komputera

Mózgowiec - posiadanie i ulepszanie rakiety, czytanie książek, rozwój umiejętności logiki i nauk kosmicznych, naprawianie i ulepszanie obiektów, gra w szachy.
Dodatkowa cecha bonusowa: Majster-klepka - natychmiastowa naprawa lub ulepszenie dowolnego obiektu.


Miłość
Nieuleczalny romantyk - spotykanie się z wieloma Simami, randkowanie, romansowanie, całowanie, schodzenie się i zrywanie, rozwój umiejętności charyzmy.
Dodatkowa cecha bonusowa: Manipulator - Sim nie wywołuje zazdrości u innych simów.


Pokrewna dusza - pocałunki, randki, małżeństwo, stabilny związek.
Dodatkowa cecha bonusowa: Towarzysz - dostęp do specjalnych interakcji ze współmałżonkiem
Natura
Niezależny botanik - rozwój umiejętności ogrodnictwa, sadzenie roślin, podlewanie, zaszczepianie, zbieranie plonów, nawożenie roślin, ewoluowanie, posiadanie szczęśliwych roślin. 
Dodatkowa cecha bonusowa: Badacz przyrody - ogień nie zrobi krzywdy Simowi z tą cechą


Wybitny wędkarz - łowienie ryb w różnych ilościach i w różnych miejscach, posiadanie ryb w akwarium, rozwój umiejętności wędkowania.
Dodatkowa cecha bonusowa: Spokój wędkarza - Sim traci negatywne nastrójniki podczas wędkowania.


Kustosz - zbieranie skał, kryształów, skamielin, pierwiastków, żab, figurek i innych okazów kolekcjonerskich.
Dodatkowa cecha bonusowa: Rzeczoznawca - Sim może sprzedawać Muzeum Simsoniańskiemu okazy kolekcjonerskie z większym zyskiem.Popularność
Dowcipniś - rozwój umiejętności komediowych, wykonywanie interakcji z kategorii "zabawne", pisanie i wykonywanie dowcipów oraz skeczy.
Dodatkowa cecha bonusowa: Pocieszny - Specjalne dowcipy na specjalne okazje.


Przyjaciel świata - poznawanie Simów, zdobywanie przyjaciół, rozwój umiejętności charyzmy.
Dodatkowa cecha bonusowa: Uwielbiany - Związki Sima nigdy nie słabną.


Dusza towarzystwa - zdobywanie przyjaciół, urządzanie przyjęć, branie udziału w różnych wydarzeniach towarzyskich, w różnych lokacjach. 
Dodatkowa cecha bonusowa: Doskonały gospodarz - premia do oceny każdego organizowanego wydarzenia towarzyskiego.
2 komentarze:

  1. Naprawdę fajny blog :) Bardzo podoba mi się to że często wrzucasz posty, że są przejrzyste i że można się dowiedzieć wielu informacji. Obyś prowadził/prowadziła tego bloga długo. Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń