niedziela, 21 czerwca 2015

Wyzwanie Amazonek - Amazon Challenge TS4      Uwagi: Oryginalnym twórcą tego wyzwania jest Isaria (z mod the sims), która stworzyła je do TS3. Ja przedstawiam tłumaczenie zasad Wyzwania Amazonek przystosowanego do realiów TS4 i opisanego przez Lovejess2 z forum.thesims.com. Można też zobaczyć wersję tego wyzwania do TS3 po polsku opracowane przez Oliwia Jewuła na blogu The Sims 3/4. 

WYZWANIE AMAZONEK

        Młoda piękna kobieta, obdarzona siłą i inteligencją jest przeznaczona, by utworzyć wielkie i niezależne plemię wojowniczych kobiet.

Początek
- Zaczynasz jako kobieta w wieku młoda dorosła
- Założycielka musi być piękna
- Założycielka musi posiadać cechy Aktywna i Geniusz / wysportowana i mądra
- Trzeba zacząć na pustej działce (najlepiej największej)


 Zasady
Amazonki to plemię tworzone jedynie przez kobiety. Mężczyźni są dozwoleni, ale tylko jako Mężczyźni Niewolnicy, Hodowani Mężczyźni oraz Synowie Plemienia
Mężczyźni mają swoje własne pokoje (mieszkania), które muszą być małe. Nie powinni mieszać sie z kobietami ich kontakty ograniczają się jedynie do celów rozpłodu.
Mężczyźni powinni być wykorzystywani jedynie do rozmnażania oraz jako niewolnicy
Mężczyźni użyci do rozpłodu muszą zostać usunięci (to Twój wybór w jaki sposób się ich pozbędziesz).
Można tworzyć nowe Amazonki tylko co 2 tygodnie, ale można zapraszać miastowe Simki, aby stały się amazonkami, kiedy tylko się chce. [nowe!]
Niewolnicy mogą zostać wygrani w walce. Amazonka (najlepiej wojowniczka) musi walczyć z Simem, a jeśli wygra, można dodać go do plemienia. [nowe!]
Można mieć tylko dwóch niewolników (nie licząc nastolatków, dzieci, małych dzieci i niemowląt), zbyt wielu ludzi zepsuje plemię.
Mężczyźni urodzeni w plemieniu zostają niewolnikami do czasu swoich urodzin, kiedy osiągną wiek młody dorosły. Wtedy muszą zostać zabici. Przed zabiciem syna plemienia, niepowiązana z nim kobieta może użyć go do celów rozpłodowych, ale tylko raz. Mężczyzna urodzony w plemieniu jest czystszy niż inni mężczyźni, więc jeśli chcesz może być pochowany na specjalnej części cmentarza (cmentarz ten nie może mieszać się z cmentarzem zmarłych kobiet, ponieważ męskie ciała, by go zanieczyszczały).
Mężczyźni nie mogą opuszczać parceli mieszkalnej czy dostać pracy.
Chłopcy mogą uczęszczać do szkoły (tak na prawdę nie ma innego wyboru).
Nowoprzybyli nie mogą przynieść ze sobą żadnych pieniędzy. Aby pozbyć się takich pieniędzy należy wpisać w konsolę kodów:
Testingcheats true
Money X
Gdzie X oznacza ilość simoleonów posiadanych przez rodzinę.
Kobiety, które się zaręczą lub wezmą ślub z mężczyzną, muszą zostać ukarane śmiercią.
Dziedziczka jest pierworodną założycielki plemienia, która przejmie władzę w przypadku śmierci Założycielki.
Dziedziczka może obalić Przywódczyni, ale musi mieć wsparcie ze strony amazonek. Zazwyczaj odbywa się to przez walkę, jeśli Dziedziczka zwycięży, Przywódczyni zostanie stracona, a jeśli jej się nie uda, Dziedziczka zostaje wygnana z plemienia. [nowe!]
Przywódczyni plemienia nie może być w związku małżeńskim, ale inne amazonki mogą poślubiać się nawzajem.
Aby osiągnąć pewną pozycję, trzeba mieć co najmniej kilka punktów umiejętności w większości specjalności. Należy także posiadać pasującą pracę (jeśli jest to możliwe), o ile nie wspomniano o wymogu innej pracy. W innym przypadku mogą zmienić karierę na bardziej pasującą po osiągnięciu odpowiedniej rangi.


REKLAMA 3CZŁONKOWIE PLEMIENIA

Założycielka (Przywódczyni)
Jest to pierwsza z amazonek i posiada najwyższą rangę. Z całego plemienia jest najbardziej szanowana.
Cechy: Geniusz, Aktywna
Umiejętności: majsterkowanie, sport, charyzma

Dziedziczka
Jest następna w kolejce do tronu, a ta ranga jest nadawana tylko potomkom założycielki.
Umiejętności: majsterkowanie, sport

Wojowniczka (nowe!)
To silna i zaciekła amazonka odpowiedzialna za ochronę Założycielki i plemienia. Jest odpowiedzialna za przeprowadzanie kar i egzekucji. W hierarchii znajduje się tuż poniżej dziedziczki. Musi trenować fitness i nie może mieć dzieci, ale może przyjmować partnerów. Jest okrutna i może skazać amazonki i niewolników na śmierć lub karę (ale nie kapłankę, szamankę ani dziedziczkę, te są sądzone przez Założycielkę).
Cechy: Aktywna, Ambitna
Umiejętności: fitness

Zbieraczka
Jest odpowiedzialna za gromadzenie żywności i ogrodnictwo. Nie może znaleźć pracy, musi poświęcać czas na zbieraniu i ogrodnictwie.
Umiejętności: ogrodnictwo, wędkarstwo

Uczona
Tutaj zadaniem jest poszukiwanie wiedzy przez czytanie i malarstwo. Może również zbierać różne cenne przedmioty. Musi napisać książki o ostatnich założycielkach i dziedziczkach.
Umiejętności: charyzma, logika, malarstwo, pisanie

Dostawcy
Ich zadaniem jest gotowanie i zajmowanie dziećmi oraz niemowlętami. Są one również odpowiedzialne za naukę gry na instrumentach i grę na nich dla plemienia.
Umiejętności: gotowanie, charyzma, gitara, skrzypce

Rodzina i Nowoprzybyłe
Są to dziewczęta urodzone w plemieniu w linii Założycielek i Dziedziczek oraz te dopiero dodane do plemienia, które nie objęły jeszcze żadnej pozycji.
Umiejętności: Dodane kiedy już wybierze się ich rangę.

Starszyzna
Są to amazonki w sędziwym wieku, które posiadły mądrość. Będą one mieć pełen szacunku pogrzeb. Nie mogą podjąć żadnej kariery.

Synowie plemienia
Będą oni używani jako niewolnicy do czasu osiągnięcia wieku młody dorosły. W celu rozmnażania mogą być użyci tylko jednokrotnie, przed zabiciem.

Niewolnicy
W plemieniu może ich być maksymalnie dwóch w tym samym czasie. Należy dla nich stworzyć małe miejsce do życia, ponieważ nie powinni sie oni za dużo mieszać z kobietami. Dbają oni o takie sprawy jak sprzątanie, naprawy i tym podobne. Jeśli niewolnik prowadzi interakcję z kobietą bez pozwolenia, zostanie on ukarany. Nie może iść do pracy, a nawet opuszczać parceli. Jeśli starają się uciec, powinni być ukarani.

Porady!
* Członkowie plemienia o różnych rangach powinni nosić różne kolory i ubrania.
* Tutaj malunki na twarz, które mogą świetnie wyglądać na Waszych Amazonkach http://tinyurl.com/hqoa8ly [nowe!]
* Aby wykonać Woohoo z niewolnikiem i nie mieć związku, można stworzyć klub i ustawić w nim jedną aktywność – woohoo, ale łatwiejszą metodą jest użycie modu, który pozwala na wykonanie woohoo bez związku. [nowe!]


REKLAMA 4UCIECZKA W PLENER

Dzięki temu pakietowi Twoje Amazonki mogą zwiedzać dalsze tereny niż kiedykolwiek. Pojawiają się też nowe wyzwania dla plemienia.

Członkowie Plemienia

Szamanka
Jest to amazonka, która łączy się z duchami i widzi życie oddające naturę tego świata. Będzie się kontaktować z duchami by uzyskać od nich rady i wskazówki. Musi posiadać umiejętność zielarstwa, którą można rozwinąć przez ogrodnictwo. Będzie musiała także przygotowywać zielarskie mikstury. Szamanka także musi przynajmniej raz w życiu odbyć podróż do Domu Pustelnika, by zdobyć wiedzę.
Cechy: Samotniczka, Uwielbia naturę
Uwaga: Członkinie Starszyzny mogą być szamankami.

Odkrywca
Musi ona wybierać się na misje oraz podróże do odległych światów w celu poszukiwania nowych przedmiotów i stworzeń. Na te wyprawy może iść sama lub zabrać ze sobą Szamankę, Uczoną lub/ i kogoś ze Starszyzny.
Cechy: Uwielbia naturę, towarzyska

Rzeczy do zrobienia

Wielkie Zgromadzenie Amazonek
Plemię Amazonek co tydzień zbiera się wokół ognia, aby omówić dalsze plany plemienia (jest to również dobry czas, aby pomyśleć o przyszłości). Podczas tego zebrania przywódcy muszą porozmawiać z szamanem o tym co widziały duchy oraz poznać ich wyrok (poniżej o sądzie duchów). Może to również być czas aby przedstawić noworodki reszcie plemienia.

Sąd Duchów
Przywódczyni plemienia musi porozmawiać z Szamanką podczas Wielkiego Zgromadzenia Amazonek. Podczas rozmowy otrzyma od Szamanki zadanie do zrealizowania na świętych ziemiach Granitowych Kaskad. Przywódczyni musi iść sama wykonać zadania, które zostaną przedstawione przez Szamankę.

Uwaga: Wielkie Zgromadzenia Amazonek mogą się odbywać też, jeśli nie posiadamy pakietu "Ucieczka w plener".DZIEŃ W SPA

Członkowie Plemienia
Siostry Księżyca (kapłanki)
Siostra księżyca łączy się z boginią na zupełnie innym poziomie. Jest mądra i łączy się z otaczającą ją naturą. Musi ona opanować umiejętność odnowy biologicznej wiodąc odizolowane życie łącząc się z wszystkim wokół niej. Siostry księżyca nie mogą być w żadnym romantycznym związku z innymi amazonkami lub rozmnażać się z niewolnikami, więc tylko amazonki, które nigdy z nikim nie spały są dopuszczone do tej funkcji. Siostry księżyca muszą być wybrane w wieku dziecka. Po podjęciu tej decyzji dziewczynka musi dołączyć do innych sióstr, które mają własną chatę (chata Sióstr księżyca może być tą samą, w której mieszkają inne dorosłe amazonki. Interakcje niewolników z Siostrami są zakazane pod groźbą śmierci. Będą musiały wieść życie na medytacji, jodze i wykonywaniu ceremonii dla bogini (te ceremonie są wyłącznie dla Ciebie).
Uwaga: Możesz sobie ustalić konkretną boginię dla plemienia, więc na przykład może to być bogini ognia, jeśli tak, siostry będą się ubierać w jasne szaty z kolorami przypominającymi ogień. Bogini Księżyc jest tylko losowym wyborem.
Cechy: Uwielbia naturę (można zmienić w zależności od bogini).
Umiejętności: Odnowa Wewnętrzna

Rzeczy do zrobienia
Ceremonie Sióstr
Wraz z wprowadzeniem sióstr należy organizować ceremonię by zadowolić boginię. To zależy wyłącznie od Ciebie, ale pewnym pomysłem jest ceremonialny krąg medytacji, poświęcenie niewolnika w ofierze oraz oferowanie jedzenia. Mimo, że bogini księżyca jest główną boginią, możesz stworzyć własną boginię dla Twojego plemienia.SPOTKAJMY SIĘ

Z tym nowym dodatkiem amazonki będą teraz bliżej niż kiedykolwiek

Członkowie Plemienia
Artystka
Celem tej amazonki jest zabawianie plemienia. Zdobywa ona nowe zestawy umiejętności  tanecznych w celu wywarcia wrażenia na  reszcie plemienia za pomocą jej zniewalającego tańca. Musi maksymalnie opanować umiejętność tańca oraz przy pełni księżyca Amazonki zgromadzą się by doświadczyć jej piękna i elegancji. Artystka musi użyć ogniska by w pełni je wykorzystać i nauczyć się tańca z ogniem. Więc musi ona także mistrzowsko opanować wszystkie instrumenty dostępne dla amazonek.
Cechy: Kreatywna, Kocha muzykę, Mistrzyni parkietu
Umiejętności: Taniec i Muzyka

Rzeczy do zrobienia

Klub Amazonek
Amazonki z przydzielona rangą w plemieniu (Nie niewolnik, nowoprzybyła, Starszyzna wioski lub  osoba bez przypisanej pozycji w plemieniu) mogą utworzyć Wielką Radę Amazonek (jej nazwę możesz sam określić). W tej grupie będą się one potykać i wypełniać powierzone im przez Ciebie zadania. Musisz przystosować te zadania do własnego plemienia Amazonek (np. Plemię związane z naturą powinno zajmować się ogrodnictwem i spędzać czas na zewnątrz). Trzeba również wybrać zakazane działania takie jak romantyczne interakcje, aktywności niewolników, gry, picie lub nadmierne jedzenie i wszystko inne co mogłoby popsuć amazonki. Muszą omówić przyszłość plemienia i wzmocnić ich więzi, możesz wybrać miejsce na to spotkania, ale poleca się naturalne baseny i ruiny. Jeśli masz jakieś zewnętrzne plemiona, ich członkowie mogą należeć do klubu, ale musisz do tego stworzyć oddzielny klub.

Nowe miejsce do zamieszkania
"Spotkajmy się" dodaje Windenburg, który ma nowe, wielkie obszary do życia. Poleca się wyburzyć wszystkie parcele na wyspie i wprowadzić swoje amazonki na znajdującą się tam parcelę 64x64. Parcela nie tylko jest on masywna, ale również bardzo odizolowana, co pozwala na wykorzystanie jej w celu utworzenia bardzo realistycznej scenerii. Jest blisko oceanu co pozwala na dużo wędkowania oraz jest otoczona  starymi ruinami  które bardzo dobrze zgrywają się z motywem plemienia.


REKLAMA 5WAMPIRY [nowe!]

Wszystkie Amazonki są wampirami
To opcjonalny wybór, jeśli chce się spróbować czegoś nowego. Wszystkie role pozostaną takie same, nawet jeśli zbieraczki, ponieważ nadal trzeba zarabiać pieniądze. Niewolnicy nie powinny być przemienieni w wampiry, ponieważ są bardziej przydatni jako chodzące banki plazmy i nadal muszą pracować w dzień (sprzątanie, naprawy). Założycielka jest jedyną Amazonką stworzoną wampirem w CAS i jeśli chce się przemienić obecną Założycielkę w wampira trzeba użyć kodu cas.fulleditmode , ponieważ Założycielka ma najwyższą rangę i nie może mieć mistrza. Założycielka musi sama przemienić wszystkie amazonki jeśli amazonka ma zostać ukarana lub stracona jedząc czosnek lub dając się złapać światłu w biały dzień.

Wojowniczka (wersja z dodatkiem Wampiry)
To silna i zaciekła amazonka odpowiedzialna za ochronę Założycielki i plemienia. Jest odpowiedzialna za przeprowadzanie kar i egzekucji. W hierarchii znajduje się tuż poniżej dziedziczki. Musi trenować fitness i nie może mieć dzieci, ale może przyjmować partnerów. Jeśli jest człowiekiem, musi strzec plemienia, by żadne wampiry się do niego nie zbliżyły, więc musi dodatkowo studiować lekarstwa na wampiryzm i hodować czosnek, aby chronić plemię. Jest okrutna i może skazać amazonki i niewolników na śmierć lub karę (ale nie kapłankę, szamankę ani dziedziczkę, te są sądzone przez Założycielkę).
Cechy: Aktywna, Ambitna
Umiejętności: fitness
  


KOTY I PSY [nowe!]

Zwierzaki
Teraz amazonki mogą mieć towarzyszy na których zasługują. Zza oceanu przybyła nowa amazonka, zwana poskramiaczem bestii, jest przyjaciółką wszystkich zwierzą i jest amazonką, która opiekuje się zwierzętami domowymi (nie wliczając zwierząt będących obiektem kultu). Jej powinnością nie jest bycie towarzyszem zwierząt, jej rolą jest opieka nad zwierzętami, przez wykonywanie takich czynności jak kąpanie ich, karmienie i trening. Musi też znajdować przybłędy lub wychować szczeniaki dla tych, którzy o niego proszą. Zwierzęta mogą służyć do towarzystwa, polowania lub do czczenia. Zwierzęta towarzyszące są dozwolone tylko dla wysoko postawionych amazonek, takich jak Przywódczyni i Dziedziczka (więc muszą mieć najwyższy związek), Poskramiaczka Bestii musi szkolić je do wykonywania wszystkich poleceń. Zwierzęta polujące są dozwolone tylko dla Wojowniczek (tylko duże psy są wykorzystywane jako towarzysze dla Wojowniczek), Zbieraczek, Odkrywczyń oraz Szamanek i muszą zostać przeszkolone przez Poskramiaczkę Bestii, aby lepiej polować, a także nauczyć się przestrzegać komend. Te zwierzęta będą polować na stworzenia na sprzedaż i będą nieodłącznymi towarzyszami Wojowniczek. Ostatni typ zwierzęcia to zwierzęta, które są trzymane do oddawania czci (tj. bogini kotów lub bogini natury), zwierzęta przebywające z arcykapłanką i otoczone opieką i czcią. Istnieją dwa sposoby aby znaleźć zwierzęta, pierwszy to stworzyć je w CAS, ale jeśli wybierzesz tę drogę, zwierzę musi zostać stworzone jako szczeniak (lub kociątko) i wychowane przez Poskramiaczkę Bestii do dorosłości. Drugim sposobem jest wyjście Poskramiaczką Bestii i znalezienie przybłęd w dobrym stanie i trenowanie ich, aż będą wystarczająco dobre, by je rozdać. Zwierzęta muszą być zawsze płci żeńskiej. Jeśli popełniono błąd i zwierzę jest płci męskiej, należy je oddać do adopcji, ale jeśli zwierzę jest łagodne i stosunkowo małe, można je oddać niewolnikom.

Poskramiaczka Bestii
Jest jednym z naturą i pracuje z wszystkimi zwierzętami. Jej rolą jest opiekować się zwierzętami oraz dawać je wybranym amazonkom. Jeśli Amazonka żąda zwierzęcia, to rolą Poskramiaczki Bestii jest znalezienie zbłąkanego psa lub wychowanie szczenięcia stworzonego w CAS na towarzysza amazonek. Amazonka musi wyszkolić zwierzę do przestrzegania wszystkich poleceń. W wolnym czasie musi upewniać się, że wszystkie zwierzęta mają pożywienie i są czyste Jeśli ma dziecko, może przyuczyć ją, by została Poskromicielką Bestii, dając jej zwierzaka i ucząc ją, jak opiekować się zwierzęciem.
Aspiracja: Zwierzę
Umiejętności: Tresura zwierząt

Typy zwierząt
Są trzy typy zwierząt:
Towarzysz
Towarzysz jest dozwolony tylko dla Przywódczyni lub Dziedziczki i jego zadaniem jest po prostu być w pobliżu i dotrzymywać towarzystwa amazonkom. Zanim Poskramiaczka Bestii może przekazać tego zwierzaka, musi wyszkolić go do wykonania każdego polecenia.
Rasy: Zwierzę może być duże lub małe, kot lub pies.
Cechy: jeśli tworzysz go w CAS, możesz wybrać dowolne z wyjątkiem „Broniący terytorium” (kot) i „Agresywny” (pies).

Łowca
Te zwierzęta są dozwolone do trzymania przez Wojowniczki, Szamanki, Odkrywczynie i Zbieraczki. Te zwierzęta są po to, aby polować dla swoich mistrzów i muszą być wyszkolone do polowania i przestrzegania komend przez Poskromicielkę Bestii.
Rasy: Szamanką i Zbieraczką wolno mieć kota lub dużego psa, najlepiej rasy, która jest znana jako dobry myśliwy. Wojowniczki i Odkrywczynie mogą posiadać tylko duże psy również najlepiej rasy, która jest znana z polowania.
Cechy: „Myśliwy” i „Żądna przygód” jest wymagane, ale można wybrać trzecią cechę (o ile nie powoduje ona konflikty).

Obiekt kultu
Te zwierzęta mają być pod opieką kapłanek. Zwierzak ten musi w jakiś sposób łączyć się z boginią i w przeciwieństwie do innych zwierząt nie jest szkolony przez Poskramiaczkę Bestii, która też się nim nie opiekuje.
Rasa: Dowolna, to zwierzę jest fizycznym ucieleśnieniem bogini (tj. Bogini natury reprezentowana przez lisa).
Cechy: Dowolne to zwierzę jest ucieleśnieniem bogini, więc jest już doskonałe.Mogą pojawić się nowe zadania odnośnie tego wyzwania.Oryginalne Amazon Challenge TS3 stworzone przez Isaria.
THE AMAZON CHALLENGE (UPDATED FOR SIMS 4) przystosowane do TS4 stworzone przez Lovejess2, którego właśnie tłumaczenie przedstawiam.
         Dziękuję pewnej/pewnemu anonimowemu komentatorowi/ komentatorce, za podsunięcie mi pomysłu na tłumaczenie zasad tego wyzwania. Takie propozycje są zawsze mile widziane. Piszcie mi w komentarzach o czym chcielibyście tu poczytać, a ja postaram się spełnić Wasze oczekiwania ;)
        Jeśli zaś chodzi o samo Wyzwanie Amazonek, to wydaje mi się dość ciekawe, chociaż trochę za bardzo feministyczne. Z pewnością je wypróbuję, kiedy będę miała więcej czasu zagrać. Postaram się, aby od teraz nowe posty pojawiały się we wtorki lub niedzielę, gdyż wtedy mam wolne i będę mogła poświęcić trochę czasu Simsom.
W kolejnym poście Disney Princess Challenge.
09.10.2015 -Zaktualizowane o dodatek Dzień w SPA.
25.01.2016 - Zaktualizowane o dodatek Spotkajmy się
02.02.2018 - Zaktualizowane o Wampiry i Psy i Koty, + Wojowniczka i małe zmiany w relulaminie.
Pozdrawiam
N


REKLAMA 666 komentarzy:

 1. A mogła byś przetłumaczyć także Decades Challenge? http://forums.thesims.com/en_US/discussion/816128/decades-challenge Bardzo by mi na tym zależało, bo wydaje się ciekawe, a ja niestety nie za dobrze rozumiem angielski.
  A co do Wyzwania Amazonek - grałam i podobało mi się, ale szkoda, że jest ograniczenie tylko do 8 simów w rodzinie :\

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj już tego nie przetłumaczę, ale myślę, że po pracy w środę się za to wezmę i na pewno do niedzieli będzie gotowe. Chociaż mam nadzieję, że opublikuję jeszcze przed niedzielą ;)
   Co do ograniczenia, to trzeba poszukać modów, może gdzieś już ktoś stworzył taki na zdjęcie tego ograniczenia.

   Usuń
 2. Nie ma więcej tych zadań?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic nowego nie dopisali w temacie. Możesz zawsze samemu sobie coś wymyślić dla utrudnienia ;)

   Usuń
 3. czy szmanka i zalozycielka to to samo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie, ale pewnie jeśli chcesz możesz tak zrobić.

   Usuń
 4. Ale przecież, aby niewolnik mógł zostać użyty do celów rozpłodowych musi najpierw posiadać różowy pasek u simki. A jak to zrobić bez interakcji??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O i czy synowie plemienia zaliczają się do tych dwóch niewolników?

   Usuń
  2. Właściwie to tak to właśnie wygląda. Niefajnie urodzić się chłopcem w plemieniu Amazonek :<

   Usuń
  3. Hah. Pewnie musisz ograniczyć te kontakty do minimum. Ja jedynie tłumaczę te wyzwania, ale wydaje mi się że właśnie tak to działa.

   Usuń
  4. Ja tam używam na to kodu. Najpierw dodaję punktu do różowego paska, a później odejmuję.

   Usuń
 5. A jak dodawać simik? trzeba się zaprzyjaźnić czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaprzyjaźnić się, ale myślę że możesz też po prostu dodać simkę z galerii.

   Usuń
 6. A amazonki mogą iść do pracy?
  Możesz podać nazwę modu który pozwala na większą liczbę simów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tylko one mogą opuszczać parcelę mieszkalną, a więc i iść do pracy. Jedynie zbieraczka plemienia nie może znaleźć pracy.
   Mod znalazłam na modthe sims:
   http://modthesims.info/download.php?t=536556

   Usuń
  2. jak poprać ten mod
   http://modthesims.info/download.php?t=536556

   Usuń
 7. można używać kodów na kasę?

  OdpowiedzUsuń
 8. ile mam stworzyć simów

  OdpowiedzUsuń
 9. Można używać kodów na pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ehh... Szkoda, że niedawno usunęłam The Sims 4, dla The Sims 2 (mało miejsca na dysku) :/ Ale może dla zabawy zrobię to w The Sims 2 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możesz zainstalować simsy na inny dysk (np. na D, domyślnie jest na C, to zmienia się w ustawieniach na origin)

   Usuń
 11. Mogę sterować jednym czy wszystkimi simami?

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej, ona od ciebie kopiuje :(
  http://simowaherbatka.blogspot.com/2015/08/tumaczenie-amazon-challenge.html?showComment=1439248926118#c7230287312296731859

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten blog jest otwarty tylko dla zaproszonych czytelników

   http://simowaherbatka.blogspot.com/
   Wygląda na to, że nikt nie zaprosił Cię do czytania tego bloga. Jeśli sądzisz, że to pomyłka, możesz skontaktować się z autorem bloga i poprosić o zaproszenie.

   Usuń
  2. Proszę o namiary na autorkę tego bloga. Nie mogę nawet spojrzeć jak jej idzie, bo ustawiła blog otwarty tylko dla zaproszonych czytelników. Więc, czytelników i poziomu w wyszukiwarce raczej mi nie zabierze. Ogólnie nie wprowadziłam zakazu kopiowania ze strony, bo sama często lubię zaznaczać czytany tekst, a komunikaty wtedy wyskakujące są irytujące.

   Usuń
 13. Hej. Pojawiły się nowe zasady bazujące na pakiecie rozgrywki "Dzień w spa". Czy mogał byś dadać informacje i nowości które są dodane wraz z tym pakietetem. Z góry dziękuje Ci ja i cała rzesza fanów gry The Sims i twojego bloga. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się za to biorę ;) Chociaż pewnie bardziej pasuje tu określenie "dopiero" xD

   Usuń
  2. Tuturutu. Nowe zasady po dodatku Spotkajmy się. Zaktualizujesz? Pozdrawiam ;D

   Usuń
  3. Postaram się jakoś na dniach. Dopiero co kupiłam dodatek ;)

   Usuń
 14. aa skąd moge pobierać rzeczy dla amazonek ? :( bo nie mam pakietu wycieczka w plener

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez noe wiem, bardzo trudno znalesc ubrania dla amazonek.

   Usuń
 15. Czy to wyzwanie można zrobić w The Sims 2? Mój komputer nie jest w stanie płynnie odtwarzać TS3 i TS4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli je przystosujesz do warunków TS2 to z całą pewnością możesz. Pewnie nawet łatwiej będzie bo TS2 ma dużo więcej nieoficjalnych dodatków.

   Usuń
 16. A czy dziewczynki mogą iść do szkoły?
  Ps. Znasz stronę gdzie pisze po polsku wyzwanie amazonek do ts3 ? bo na razie nie mam ts4 bo dużo kosztuje :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że mogą, ale nie jestem pewna. Zapytałam autorki wyzwania i będę pewna, jak już mi odpowie. Odnośnie wyzwania po polsku do ts3, to nie mam pojęcia czy ktoś w ogóle tłumaczył wyzwania do ts3. Chyba tylko można znaleźć Czarną Wdowę po polsku.

   Usuń
  2. Na pewno dziewczynki mogą chodzić do szkoły.

   Usuń
 17. Mogę skopiować wyzwanie na bloga? (zmienione bo do ts3)
  Ustawię cię w źródle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne. Podaj też tutaj adres swojego bloga. Chętnie dodam do linków ;)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. http://3i4thesims.blogspot.com/
   :)

   Usuń
  4. Pozwoliła sobie również wspomnieć o Twoim blogu i wyzwaniu w poście. Mam nadzieję, że linki przywiodą do Ciebie trochę czytelników.Mnie samą możesz już do nich zaliczyć. ^^

   Usuń
 18. Domek normalne mogę zbudować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak, byle by jego układ zgadzał się z zachowaniem zasad :)

   Usuń
 19. A jeśli ktoś w ogóle nie ma żadnego pakietu, dodatku, czy akcesorii do TS4?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To graj bez żadnych zasad dodatkowych, tzn: rzeczy z Dnia w Spa, Spotkajmy się.. Na pewno dasz radę :)

   Usuń
 20. Czy nie zamierzasz dopisać jakiś zasad w związku z tym że doszły ostatnio wampiry i wg.

  OdpowiedzUsuń
 21. Hej! Przetłumaczysz uptade z Wampirów do tego challenge'a?

  OdpowiedzUsuń
 22. A jak jeden niewolnik zginie to jak stworzyć drugiego?

  OdpowiedzUsuń
 23. a ja to czytam i tak se czytam ale co trzeba zrobic zeby skonczyc całkowicie wyzwanie trzeba miec te wszystkie szamanki (oczywiscie nie na raz ale stopniowo)

  OdpowiedzUsuń
 24. Dopiszesz zasady z wamiprami?

  OdpowiedzUsuń
 25. beda te zasady nowe

  OdpowiedzUsuń
 26. zamierzasz przetlumaczyc nowe zasady?

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja topie niewolników w basenie czyli w akwenie śmierci 💙

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy można wysłać duchy niewolników w Zaświaty ? Mam dość ,że mi kibel psują ;-; Nie zasłużył na to,kibel też ma uczucia XD

  OdpowiedzUsuń
 29. Przepraszam jeżeli gdzieś jest to napisane i poprostu przzeoczyłam ale kiedy kończy się te wyzwanie ?! Trzeba poprowiadzić nimi kilka pokoleń ?!

  OdpowiedzUsuń
 30. Na pewno się podejmę

  OdpowiedzUsuń
 31. Podejmę to wyzwanie chyba w the sims 2

  OdpowiedzUsuń